پشتیبانی تست‌شو

پرسشنامه فرسودگی شغلی

91 سوال

20 دقیقه

تفسیر دارد

35,000 تومان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

تست فرسودگی شغلی چیست؟

تست فرسودگی شغلی چیست؟

محیط زندگی انسان شامل عوامل فیزیکی، اجتماعی و روانی می باشد که هرکدام به نوبه ی خود سلامت فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. بیشترین زمان هر فرد در شبانه روز در محیط کارش سپری می گردد، از این رو سلامت محیط بر روی سلامت فرد نقش بسزایی دارد.

فرسودگی شغلی به وضعیتی گفته می‌شود که یک فرد به دلیل انجام کارهای روزمره و فشارهای شغلی زیاد، از شغل خود خسته شده است و به نظر می‌رسد که تلاش برای انجام وظایف شغلی دیگر میسر نیست.

فرسودگی شغلی می‌تواند در همه شغل‌ها و حرفه‌ها رخ دهد، اما معمولاً در شغل‌هایی که نیاز به تمرکز طولانی مدت و کار در فضای بسته دارند، بیشتر دیده می‌شود. همچنین فشار کاری زیاد، نداشتن حمایت از سوی همکاران و مدیران و تحولات پیوسته در شغل می‌تواند به فرسودگی شغلی منجر شود.

تست فرسودگی شغلی تمامی عواملی موثر بر عدم رغبت به کار و خستگی کارکنان را می سنجد و راهکارهایی را برای بهبود این وضعیت ارائه می دهد.

برای بررسی فرسودگی شغلی در خود، می‌توانید از تست فرسودگی شغلی در تست‌شو که از تست های مدیریتی و آنالیز سازمانی می باشد استفاده کنید. این تست با ارائه پرسش‌های متنوع درباره وضعیت شغلی، رفتارها و احساسات شما، به شما کمک می‌کند تا سطح فرسودگی شغلی خود را تشخیص دهید. با استفاده از نتایج این تست، می‌توانید اقدامات لازم برای کاهش فرسودگی شغلی خود را بهبود بخشید و با کمک مشاوران حرفه‌ای برای افزایش رضایت شغلی و بهبود کیفیت زندگی خود اقدام کنید.

علائم فرسودگی شغلی چیست؟

علائم فرسودگی شغلی چیست؟

همه افراد در معرض خطر فرسودگی شغلی هستند و معمولاً با کار مرتبط است. افرادی که بیشتر در معرض خطر فرسودگی شغلی هستند، اغلب در مشاغل سنگین و با ساعات طولانی کار می کنند و احساس می کنند کنترل کمی بر کار خود دارند یا اصلاً کنترل ندارند.

و اوضاع زمانی بدتر می شود که حقوق دریافتی آنها به نسبت کارشان ناچیز و حد عادلانه نداشته باشد و به همین دلیل فرد رغبت به کار کردن را از دست خواهد داد.

فرسودگی شغلی حالتی از خستگی جسمی یا احساسی است که شامل احساس کاهش موفقیت و از دست دادن هویت شخصی نیز می شود.

علائم فرسودگی شغلی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

1. کاهش انگیزه و علاقه به انجام کار

2. افزایش سطح استرس و اضطراب

3. خستگی شدید و کاهش انرژی

4. کاهش توانایی تمرکز و توجه

5. تغییر در الگوی خواب

6. بی‌اعتمادی به خود و افراد دیگر

7. افزایش تعداد مرخصی ها در حین کار

8. کاهش رضایت شغلی

راهکارهای تست‌شو برای مدیریت و کاهش فرسودگی شغلی در محیط کار

راهکارهای تست‌شو برای مدیریت و کاهش فرسودگی شغلی در محیط کار

برای مدیریت و کاهش فرسودگی شغلی در محیط کار، می‌توان از راهکارهای مختلفی استفاده کرد. در زیر به برخی از راهکارهای شگفت‌انگیز در این زمینه اشاره می‌کنیم:

1. تعیین مسئولیت‌ها و وظایف به‌طور معقول، برنامه‌ریزی بهینه و مدیریت زمان مناسب می‌تواند به کاهش فشار کاری و بهبود عملکرد کارکنان کمک کند.

2. ایجاد محیط کار مناسب، ارائه تسهیلات و امکانات، افزایش شفافیت و حمایت از کارکنان برای ایجاد حس امنیت و رضایت.

3. ارائه فرصت‌های آموزشی و رشد شغلی به کارکنان، کمک به رشد شغلی و توسعه آنها و ارتقای مهارت‌های آنها برای بهبود بخشیدن به عملکرد آنها .

4. تشویق به مرخصی و تعطیلات منظم، فراهم کردن شرایط مساعد برای کار از راه دور، ایجاد محیط کاری منعطف و برای حفظ تعادل کار و زندگی کمک کند.

5. مشارکت کارکنان در تصمیم‌گیری‌های مربوط به کار، ایجاد حس مسئولیت پذیری در کارکنان و بهبود فرآیندهای کاری و روابط اجتماعی می‌تواند به کاهش فرسودگی شغلی کمک کند.

6. تشویق به فعالیت‌های ورزشی و سلامتی، ارائه خدمات بهداشتی، حمایت از سلامتی کارکنان و ارائه مشاوره می‌تواند به حفظ سلامتی کارکنان و کاهش فرسودگی شغلی کمک کند.

تست های پیشنهادی برای ارزیابی شخصیت و رفتار شناسی

مراحل اجرای آزمون فرسودگی شغلی

برای اجرای آزمون فرسودگی شغلی در تست‌شو، به صورت آنلاین صورت می گیرد و پس از اتمام آن و پاسخ دادن بی طرفانه تمامی سوالات وارد مرحله تحلیل و ارائه راهکارها در می شوید.

پنل مدیریتی سازمان سازمانی تست‌شو، شامل امکانات زیر است:

  • اختصاص آزمون به مصاحبه شونده یا کارمندان
  • تعیین تعداد شرکت‌کنندگان
  • ایجاد گروه‌های خاص و مشاهده نتایج را برای مدیران
  • آنلاین بودن آزمون‌ها که باعث کاهش هزینه‌ها
  • اعلام نتایج به سازمان و تیم کوچینگ تست‌شو جهت ارائه راهکار.

تحلیل نتایج آزمون

پس از جمع‌آوری داده‌های تست فرسودگی شغلی، نتایج به تیم کوچینگ تست‌شو ارائه می گردد تا ارزیابی و تحلیل شوند. تحلیل نتایج آزمون فرسودگی شغلی می‌تواند به عنوان یکی از مراحل مهم در فرایند مدیریت فرسودگی شغلی در سازمان‌ها مطرح شود. این تحلیل می‌تواند به صورت کمی و کیفی صورت گیرد و در نهایت می‌تواند به منظور شناسایی میزان فرسودگی شغلی در سازمان و تدابیر مورد نیاز برای مقابله با آن، استفاده شود.

در تحلیل نتایج آزمون فرسودگی شغلی، ابتدا باید مجموعه داده‌های جمع‌آوری شده را بررسی کرده و آن‌ها را تحلیل نمود. در این مرحله، می‌توان از روش‌های آماری مختلفی مانند تحلیل محتوایی، تحلیل عاملی، آزمون فرضیه و غیره استفاده کرد.

سپس با توجه به نتایج به دست آمده، می‌توان به شناسایی عوامل مؤثر در فرسودگی شغلی و نحوه تأثیر آن‌ها بر این پدیده پرداخت. در این مرحله، باید به عواملی همچون فشار کاری، کنترل شغلی، پاداش، حمایت همکاران و مدیران و موارد دیگر توجه نمود.

در نهایت، با استفاده از نتایج به دست آمده، می‌توان تدابیر مورد نیاز را برای مقابله با فرسودگی شغلی در سازمان اعمال کرد. به عنوان مثال، اصلاح سیاست‌های شغلی، ارائه حمایت شغلی و روانشناختی به کارکنان، ارائه فرصت‌های آموزشی و غیره، از جمله تدابیری هستند که می‌توان در مقابله با فرسودگی شغلی اعمال کرد.

توصیه ما

تلاش کنید به صورت بی‌طرفانه و صادقانه به هر یک از موضوعات ارجاع داده شده پاسخ دهید و با توجه به وضعیت واقعی خودتان، جواب‌هایی را انتخاب کنید که واقعیت را نشان دهند و از دلخواه یا انتظارات خودتان صرف نظر کنید. پاسخ صادقانه و واقعی شما می‌تواند به شما نتایج قابل‌قبول و مفیدی ارائه دهد که برای بهبود مهارت‌های روابط انسانی خود استفاده کنید. بطور خلاصه، از پاسخ‌های غیر واقعی خودداری کنید، زیرا هدف این تست مشخص کردن سطح تعارض شماست.

سوالات متداول

تست فرسودگی شغلی چیست؟

تست فرسودگی شغلی یک پرسشنامه ای است که به شما نشان می‌دهد چقدر یک فرد در محیط کار و نسبت به شغل خود فرسوده و خسته شده است یا به عبارت دیگر، کار کردن در آن محیط و شغل بی اهمیت شده است.

دلایل فرسودگی شغلی چیست؟

محدودیت های کاری بیش از حد، فقدان داوری، عدم حمایت یا بحران معنا در کار به تنهایی می تواند منجر به سندرم فرسودگی شغلی شود.

هدف از انجام تست فرسودگی شغلی چیست؟

هدف اصلی از انجام تست فرسودگی شغلی، بهترین راهکارها برای بهبود رضایتمندی و کارایی کارکنان و در نتیجه افزایش بهره‌وری و کیفیت کار در سازمان را شناسایی کند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم پرسشنامه فرسودگی شغلی را انجام دهید تا به نیاز‌های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.

پرسشنامه فرسودگی شغلی | تست شو

پرسشنامه فرسودگی شغلی

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر