تست نئو فرم کوتاه (NEO-FFI)

60 سوال

20 دقیقه

تفسیر دارد

0 رایگان

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

تست نئو فرم کوتاه (NEO-FFI) چیست؟

تست نئو فرم کوتاه (NEO-FFI)

تست نئو فرم کوتاه (NEO-FFI) یکی از مهم ترین تست ها در عملکرد شغلی و شخصیتی است کمک شایانی به رشد حرفه ای شما می کند. یکی از محبوب ترین تست های روانشناختی تست نئو فرم کوتاه NEO-FFI است که 5 صفت اصلی و 6 ویژگی مدل شخصیتی را بررسی می کند. این 5 صفت اصلی شامل با وجدان بودن، برون گرایی، گشودگی به تجربه، روان رنجوری یا عصبانیت، توافق پذیری (دلپذیر بودن) است. تست شو در این مطلب، تست نئو فرم کوتاه NEO-FFI که از جمله تست های خودشناسی به شمار می رود را به همراه تفسیر کامل به شما معرفی می کند و اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار می‌دهد تا با یک انتخاب مناسب آزمون مورد نظرتان را انجام دهید.

همچنین برای انجام تست کاملتر نئو به شما پیشنهاد میکنیم تست نئو فرم بلند را  در سامانه تستشو امتحان نمایید.

ویژگی های شخصیتی در تست نئو فرم کوتاه NEO-FFI

.1 برونگرا یا درونگرا

برونگرا و درونگرا

افرادی که به راحتی می توانند با اجتماع ارتباط برقرار کنند و در جمع حضور یابند و تبادل احساسات و اطلاعات انجام دهند جز افراد برونگرا هستند و برعکس افرادی که در هنگام حضور در جمع احساس خوبی ندارند و نمی توانند به راحتی در جمع کار کنند و تبادل نظر و احساسات داشته باشند جز دسته افراد درونگرا هستند. البته همه افراد روحیه درونگرایی و برونگرایی در خود دارند اما به یک سمت میل بیشتری دارند. این تست به شما کمک می کند به درونگرایی یا برونگرایی خود پی ببرید و شغل و سبک زندگی متناسب با آن داشته باشید. تست MBTI هم یک تست فوق العاده برای شناخت درونگرا و برونگرا شخصیت خود است.

.2 پایداری احساسی یا بی ثباتی هیجانی

پایداری احساسی یا بی ثباتی هیجانی

تست نئو فرم کوتاه NEO-FFI به شما کمک می کند پی ببرید کمک دسته از احساسات شما در گروه احساسات پایدار قرار می گیرد و کدام دسته در گروه هیجان های بی ثبات قرار می گیرند. معمولاً احساساتی نظیر عشق و علاقه، شوخ طبعی و جِدیت در گروه پایدار قرار می گیرند و عصبانیت، استرس، خشم و کینه در دسته ناپایدار قرار می گیرد.

.3 اشتیاق به تجربه های جدید

تجربه جدید

همه افراد در زمینه اشتیاق به کسب تجربه جدید یکسان نیستند بلکه بعضی افراد همواره تمایل به کسب تجربه های جدید دارند همین امر موجب پیشرفت آنها می شود زیرا میخواهد هرچیزی را تجربه کنند و در نهایت بهترین راه برمیگزینند. البته بعضی افراد هم تمایلی به کسب تجربه جدید ندارند و همان راهی میروند یا همان ابزاری را انتخاب می کنند که همیشه از آن استفاده می کردند.

.4 مسئولیت پذیری

مسئولیت پذیری

افرادی که روحیه مسئولیت پذیری دارند به راحتی می توانند در یک محیط اجتماعی مانند محل کار مشغول به کار شوند و مسئولیت خود را به راحتی و به بهترین شکل انجام دهند. اما در افرادی هم هستند که از مسئولیت پذیری فرار می کنند و معمولا گزینه مناسبی برای سپردن مسئولیت نیستند زیرا نمی توانند آن را به بهترین شکل و با بهترین راندمان انجام دهند. البته راه هایی دیگری هم برای شناخت میزان مسئولیت پذیر بودن  وجود دارد، شما می توانید با انجام تست رفتار شناسی دیسک به میزان مسئولیت پذیر بودن خود پی ببرید.

.5 توافق پذیری (انطباق)