تست انیاگرام (Enneagram)

135 سوال

35 دقیقه

تفسیر دارد

0 رایگان

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

فهرست مطالب

آخرین بروزرسانی: شهریور 1402

تست انیاگرام Enneagram چیست؟

تست انیاگرام | آزمون انیاگرام Enneagram

تست انیاگرام Enneagram، یک تست معتبر شخصیتی می‌باشد که الگوهایی را در سیستم شخصیتی مردم جهان و مدیریت احساسات خود توصیف می‌کند. آزمون انیاگرام تست شو 9 تیپ شخصیتی را توصیف می کند و هر یک از این تیپ های شخصیتی را بر روی یک نمودار 9 نقطه ای ترسیم می‌کند و درباره چگونگی ارتباط تیپ ها با یکدیگر توضیح می دهد. تست انیاگرام کوتاه با کمک به خود آگاهی و ارائه گزارشی از نقاط قوت و ضعف شما، به شما در رسیدن به اهداف، توسعه فردی، رشد حرفه ای، عملکرد شغلی و شخصیتی کمک می کند.

نام Enneagram از یونانی گرفته شده است: Ennea کلمه یونانی به معنای نه است و Gramma به معنای چیزی است که کشیده یا نوشته شده است.

تست شخصیت شناسی اینیاگرام Enneagram چگونه عمل می کند؟

9 تیپ شخصیتی انیاگرام Enneagram - تستشو

هر یک از 9 تیپ شخصیتی انیاگرام Enneagram در مورد نحوه عملکرد شخصیت های جهان می گوید. این باور اصلی عمیق‌ترین انگیزه‌ها و ترس‌های شما را هدایت می‌کند و اساساً جهان‌بینی افراد و دیدگاهی را که از طریق آن جهان و افراد اطراف خود را می‌بینند، شکل می‌دهد. باورهای اصلی ما لزوماً نادرست نیستند، اما می‌توانند محدودکننده باشند و به‌عنوان «چشم‌انداز» برای مردم عمل کنند. درک نوع اینیاگرام ما و نحوه رنگ آمیزی آن به ادراک ما، می تواند به ما کمک کند تا دیدگاه خود را گسترش دهیم و به طور موثرتری به موقعیت ها نزدیک شویم.

همانطور که هر فرد در بزرگسالی رشد می کند، انگیزه ها و ترس های خود را تحت سلطه یکی از تست 9 تیپ شخصیتی انیاگرام می یابد. نوع اصلی شما تا حد زیادی تحت تأثیر عوامل بیولوژیکی است، اما همچنین تحت تأثیر اثرات محیطی شما در زمان بالغ شدن است، مانند پویایی خانواده یا روابط والدین و دوستان.

در ساده‌ترین حالت، تست انیاگرام اصلی نه تیپ شخصیتی مختلف را نشان می‌دهد. فراتر از نه تیپ شخصیتی اساسی، این سیستم بسیار پیچیده‌تر می‌شود و شامل 27 زیرگروه مختلف و همچنین سه "مرکز" کلیدی متمرکز بر عمل، احساس و تفکر است.

آزمون انیاگرام Enneagram به ما چه می گوید؟

شخصیت های انیاگرام Enneagram | تستشو

از آنجا که اینیاگرام یک تست خودشناسی است، درک نوع شخصیت انیاگرام یک فرد به ما کمک می کند تا بفهمیم چرا آن ها این گونه رفتار می کنند. هر نوع انیاگرام دارای مجموعه ای از رفتارهای اصلی است که به طور مداوم آنها را برای انجام اقدامات خاص تشویق می کند و آنها را برای تصمیم گیری های خاص هدایت می کند. رفتاری که ممکن است گیج کننده یا متناقض به نظر برسد، اغلب زمانی قابل توضیح است که نوع انیاگرام یک فرد را بدانیم.

آزمون انیاگرام Enneagram همچنین به ما کمک می کند تا بفهمیم مردم چگونه به استرس‌ها و موقعیت‌ها واکنش نشان می دهند. تست شخصیت انیاگرام با توصیف چگونگی سازگاری و واکنش هر نوع تیپ شخصیتی به موقعیت‌های استرس‌زا و حمایت‌کننده، فرصت‌هایی را برای پیشرفت شخصی نشان می‌دهد و مسیری برای درک دیگران فراهم می‌کند.

آزمون انیاگرام چگونه به شخصیت ما کمک می کند؟

با استفاده از تست انیاگرام آنلاین و شناخت بهتر نوع شخصیتی خود، می‌توانید با خودتان بهترین ارتباط را برقرار کنید و از توانایی‌ها و نقاط قوت خود بهره‌مند شوید و با آگاهی از نوع شخصیتی که دارید، بهترین راهکارها را برای مسائل مختلف در زندگی خود پیدا کرده و همچنین روابط خود را با دیگران بهبود می بخشید.

تفسیر تست انیاگرام Enneagram

تفسیر تست انیاگرام Enneagram

در تفسیر تست انیاگرام معتبر یک شکل هندسی 9 پر است. از یک دایره بیرونی تشکیل شده است که بر روی آن نه نقطه (شخصیت ها) در جهت عقربه های ساعت شماره گذاری شده و به طور مساوی فاصله دارند. همچنین یک مثلث بین نقاط 9، 3 و 6 و یک شش ضلعی نامنظم وجود دارد که نقاط دیگر را به هم متصل می کند. دایره نشان دهنده تمامیت و وحدت زندگی انسان است در حالی که اشکال دیگر نشان دهنده نحوه تقسیم آن است. دو طرف هر نوع هسته را بال می نامند. اعتقاد بر این است که بال‌ها نشان‌دهنده سبک‌های شخصیتی مرتبط هستند که می‌توانیم به آن‌ها تبدیل شویم تا جنبه‌های جدیدی از خودمان را ایجاد کنیم.

بسیاری از افراد به‌شدت با یک یا هر دو بال خود، علاوه بر نوع اولیه‌شان، همذات پنداری می‌کنند، و درک تأثیر بال‌های انیاگرام می‌تواند به اضافه کردن تفاوت‌های ظریف، به درک فرد از خود کمک کند. هر نوع پایه در نمودار انیاگرام نیز توسط دو خط به دو نوع اصلی دیگر متصل است. به عنوان مثال، نوع 1 به نوع 7 و نوع 4 متصل است. خط اول به نوعی که شخص در کودکی پشت سر گذاشته یا سرکوب شده است، وصل می شود. تمامی این موارد را پس از انجام تست انیاگرام تستشو میتوانید به صورت تست شخصیت انیاگرام pdf به صورت کاملا تحلیلی تماشا کنید.

چگونه فرد از نظر انیاگرام Enneagram میتواند رشد و تغییر کند؟