پشتیبانی تست‌شو

تست افسردگی نوجوانان کوتچر(KADS-II)

11 سوال

5 دقیقه

تفسیر دارد

35,000 تومان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

تست افسردگی نوجوانان کوتچر (KADS-II)

تست افسردگی نوجوانان کوتچر برای کمک به سلامت عمومی و شناسایی بالینی جوانان در معرض خطر افسردگی ایجاد شده است. این تست توسط پزشکان و محققان متخصص در زمینه افسردگی نوجوانان و استفاده از مقیاس ها و ابزارهای مختلف در محیط های بالینی، تحقیقاتی و سازمانی ایجاد شده است.

آیتم های این تست برای استفاده در محیط های سازمانی (مانند مدارس یا مراکز مراقبت اولیه) طراحی شده است که می تواند به عنوان ابزار غربالگری برای شناسایی جوانان در معرض خطر افسردگی یا توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی آموزش دیده (مانند مددکاران اجتماعی) استفاده شود. مددکاران اجتماعی یا مربیان (مانند مشاوران راهنما) برای کمک به ارزیابی جوانانی که در مضیقه هستند یا احتمالاً دارای مشکل سلامت روانی هستند توسط ارزیابی و سنجش میزان افسردگی به آنها کمک می کنند تا سلامت روانی آنها بهبود یابد.

تست افسردگی نوجوانان کوتچر زیر نظر تیم کوچینگ ،مشاورین و متخصصین تهیه گردیده است و در تست‌شو به عموم ارائه می گردد.

به شما پیشنهاد می کنیم تست های شخصیت شناسی زیر را که در رابطه با استعدادیابی شغلی و تحصیلی جوانان می باشد را مشاهده نمایید.

تست های پیشنهادی برای ارزیابی شخصیت و رفتار شناسی بزرگسالان

منظور از افسردگی چیست؟

منظور از افسردگی حالتی است که انسان به طور دراز مدت احساس سختی و ناراحتی می‌کند، پریشان حال و مضطرب است و زندگی را کسالت آور و دل تنگ‌کننده احساس میکند. وقتی انسان دچار افسردگی شده باشد، در رابطه با هیچ چیز ابداً قادر به احساس خشنودی، رغبت و لذت نیست. برای شخص افسرده شروع و انجام کارها بسیار سخت و مشکل بوده و خیلی زود خسته می‌شود، در گرفتن تصمیمات غالباً دچار مشکل می‌شود و در انجام اموری چون تحصیل کردن یا در خواندن تمرکز کافی را ندارد.

شخص مبتلا به افسردگی غالباً دچار مشکلات مربوط به خوابیدن است. بیدار شدن سحرگاهی برای او چیزی معمولی است، گاهی اوقات خوابیدن بیش از حد می‌تواند مربوط به افسردگی باشد. نداشتن اشتها و کم شدن وزن نیز با افسردگی در ارتباط است، ضمن آنکه افزایش بیش از حد اشتها نیز به افسردگی مربوط است.

افسردگی غالباً از وضعیتی شروع می‌شود که در آن تغییرات بسیار بزرگی در زندگی انسان اتفاق می‌افتد. یکی از عوامل افسردگی مربوط به وضعیتی می‌شود که شخص، ناگزیر می‌گردد که از افراد مهم یا مسائلی مهم و مربوط به زندگی خودش از قبیل کار و کاشانه صرف نظر کند. در پاره ای از اوقات افسردگی از وضعیتی شروع می‌شود که در آن باید از عهده انجام مسائل و موضوعات مبارزه طلب جدید و بزرگ برآید و احساس می‌شود که چاره ها و کاردانی ها کفایت نمیکند.

تست های پیشنهادی برای ارزیابی شخصیت و رفتار شناسی بزرگسالان

تست افسردگی نوجوانان کوتچر (KADS-II) چگونه عمل می‌کند؟

افسردگی نوجوانان

افسردگی نوجوانان در سال ۲۰۰۲ توسط کوتچر پس از اجرا به روی ۱۷۷۱۲ نفر از دانش آموزان دوره راهنمایی و دبیرستان ساخته شد. ابزارهای سنجش افسردگی در نوجوانان دارای محدودیت هایی است و در بسیاری از موارد دارای اعتبار و روایی مناسبی برای افراد نوجوانان نیستند. تست افسردگی نوجوانان کوتچر (KADS-II) از نوع خودگزارشی است که شامل ۱۱ عبارت است و آزمودنی باید به هر سؤال با توجه به مقدار همخوانی آن با حالات روحی خود گذشته پاسخ دهد.

تست افسردگی نوجوانان کوتچر (KADS-II) به شما و نوجوانتان کمک می‌کند که بیشتر با هم در ارتباط باشید و اولین قدم برای شناخت و پیشگیری از این بیماری خطرناک یعنی افسردگی است.

سوالات متداول

تست افسردگی نوجوانان کوتچر چیست؟

تست افسردگی نوجوانان کوتچر یک مقیاس خود گزارشی است که به طور خاص برای تشخیص و ارزیابی شدت افسردگی نوجوانان طراحی شده است.

تست افسردگی نوجوانان کوتچر مناسب چه سنی طراحی شده است؟

این تست برای ارزیابی افسردگی جوانان 12 تا 22 ساله مفید است.

بالاترین نمره افسردگی چیست؟

:0-13 بدون افسردگی.

14-19: افسردگی خفیف.

:20-28 افسردگی متوسط.

29-63 : افسردگی شدید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم تست افسردگی نوجوانان کوتچر(KADS-II) را انجام دهید تا به نیاز‌های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.

لینک کوتاه
تست افسردگی نوجوانان کوتچر(KADS-II) | تست شو

تست افسردگی نوجوانان کوتچر(KADS-II)

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر