مشخصات تست الگوهای سخت انضباطی :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

 

تست الگوهای سخت انضباطی

 

تست الگوهای سخت انضباطی

 

بدون شک آموزش فرزندانتان بزرگترین چالشی است که زندگی پیش روی شما قرار داده است. شما هر روز تلاش می‌کنید که پدر یا مادر بهتری باشید، اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که از چه سبک فرزند پروری پیروی می‌کنید و چه تأثیری بر فرزندتان دارد؟

پرسشنامه الگوهای سخت انضباطی توسط پیر موری و در سال 1997 ساختار سازی شده است.

تست الگوهای سخت انضباطی دارای دو بخش است که یکی مربوط به مادر و دیگری مربوط به پدر است. هر دو بخش از موارد مشترک تشکیل شده‌اند.

این پرسشنامه که در وب سایت تست‌شو زیر نظر تیم کوچینگ و متخصصین و مشاورین تهیه و ارائه گردیده است شامل 50 سوال است، که 25 سوال مربوط به مادر و 25 سوال دیگر مربوط به پدر است. در این پرسشنامه، پاسخ به سوالات براساس نوع رابطه‌ای است که کودک با پدر و مادرش از گذشته تاکنون داشته است.

 

 

الگوهای انضباطی چیست؟

 

الگوهای انضباطی چیست؟

 

کودکان در دوران نوزادی شروع به پرورش حس خود می کنند. فرزندان شما لحن صدای شما، زبان بدن و تمام حالات شما را جذب می کنند.

گفتار و کردار شما به عنوان والدین بیش از هر چیز دیگری بر رشد عزت نفس فرزند شما تأثیر دارد.

تعریف و تمجید از موفقیت ها، هر چند کوچک یا اجازه دادن برای انجام کارها به تنهایی باعث می شود آنها احساس توانایی و قدرت کنند و باعث می شود عزت نفس کودکان تقویت گردد.

اگر فرزندانتان را با سایر کودکان و فرزندان افراد دیگر مقایسه می کنید فکر نکنید روش درستی را انتخاب کردید زیرا این امر موجب می شود کودک شما احساس بی ارزشی کند و اعتماد به نفس وی پایین آمده و توانایی های خود را جدی نمی گیرد و موجب می شود که در اجتماع حتی اگر علم بالایی داشته باشد جامعه توانایی ها و  استعدادهای او را نپذیرد.

 

موارد سنجش تست الگوهای سخت انضباطی توسط پیر موری

 

موارد سنجش تست الگوهای سخت انضباطی توسط پیر موری

 

تست الگوهای سخت انضباطی پیر موری به منظور تحلیل روابط و رفتارهای والدین و تأثیر آن بر رشد و توسعه فرزندان طراحی شده است. این تست از طریق سؤالاتی که به والدین پرسیده می‌شود، الگوهای سخت انضباطی را ارزیابی می‌کند.

تست پیر موری در اصل برای سنجش سه بعد اصلی الگوهای سخت انضباطی استفاده می‌شود:

 

رشد فردی

این بعد سنجش می‌کند که والدین به چه اندازه به فرزندانشان فرصت می‌دهند تا استقلال و خودمختاری خود را تجربه کنند و مسئولیت‌های خود را به طور مستقل بر عهده بگیرند.

 

ارتباطات خانوادگی

 این بعد سنجش می‌کند که آیا ارتباطات والدین با فرزندانشان بر پایه احترام، اعتماد و گفتگو متقابل است یا نه.

 

انضباط و محدودیت‌ها

 این بعد برای سنجش این است که والدین به چه اندازه در تنظیم محدودیت‌ها، قوانین و قواعد خانوادگی برای فرزندان خود سختگیرانه یا نرمگیرانه عمل می‌کنند.

با استفاده از تست الگوهای سخت انضباطی پیر موری، می‌توان به دست آورد که الگوی انضباطی والدین چقدر سخت یا نرم است و چگونه این الگوها می‌توانند تأثیرگذار بر رفتار و رشد فرزندان باشند.

 

 

سوالات متداول 

 

شیوه نمره‌گذاری این پرسشنامه به صورت چهار گزینه‌ای است، که شامل گزینه‌های "هرگز"، "ندرتا"، "گاهی اوقات" و "همیشه" می‌باشد.

تست پیر موری در اصل برای سنجش سه بعد اصلی رشد فردی، ارتباطات خانوادگی و انضباط و محدودیت‌ها می باشد.

پاسخ به سوالات براساس نوع رابطه‌ای است که کودک با پدر و مادرش از گذشته تاکنون داشته است.