مشخصات تست انگيزه پيشرفت هرمنس :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT)

ایجاد انگیزه | تستشو

 

ایجاد انگیزه ممکن است سخت باشد. همیشه کار دیگری برای انجام دادن وجود دارد؛ به نظر می رسد یک کار دیگر، یک پروژه دیگر، یک جلسه دیگر و حتی کارمندان با عملکرد بالا می توانند برای انجام در سطح مطلوب تلاش کنند. برای ایجاد انگیزه مؤثر در کارکنان برای انجام کار، درک اشکال مختلف انگیزه و چگونگی کمک آنها به عملکرد کاری و مشارکت کلی کارکنان ضروری است.

 

علم پشت انگیزه

دادن انگیزه | علم پشت انگیزه | تستشو

 

انگیزه یک منبع نیست بلکه پاسخی است به محرک ها، و این پاسخ از فردی به فرد دیگر متفاوت است. محرک‌های مختلف بخش‌های مختلف مغز را تحریک می‌کنند و به روش‌های مختلف، افراد را به سمت بهره‌وری تشویق می‌کنند.

دانشمندان علوم اعصاب و روانشناسان ثابت کرده اند که انسان ها به طور کلی زمانی انگیزه را تجربه می کنند که انتقال دهنده عصبی معروف به دوپامین سیگنال هایی را بین سلول های مغزی رله می کند. هنگامی که دوپامین به هسته اکومبنس ( ناحیه مغزی که واسطه رفتار پاداش است ) می رسد، بازخوردی را در مورد اینکه آیا اتفاق خوب یا بدی در شرف وقوع است، به آن می‌دهد.

اگر یک کارمند ایمیلی از رئیس خود با یک تکلیف جدید دریافت کند، دوپامین روی هسته اکومبنس ضربه می زند تا پیش بینی کند که اگر کار به خوبی، ضعیف یا اصلا انجام نشود، چه اتفاقی خواهد افتاد. هنگامی که نتیجه مورد انتظار محقق شود، کارمند یا برای افزایش پاداش یا کاهش پیامدهای منفی اقدام می کند.

 

دو شکل انگیزه از دیدگاه پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT)

موفقیت فردی | تستشو

 

درک اینکه چه چیزی به هر کارمند انگیزه می دهد برای موفقیت سازمانی و فردی، به حداکثر رساندن بهره وری و راضی نگه داشتن تیم شما بسیار مهم است. در اینجا نحوه تشویق و تشویق کارکنان بر اساس سبک انگیزه ترجیحی آنها را به اختصار توضیح می‌دهیم.

 

انگیزه بیرونی

اگر یک کارمند بر اساس تأثیراتی مانند افزایش سود مالی (مانند کمیسیون یا پاداش ها) یا ترفیع ها برای موفقیت انگیزه داشته باشد، یا اگر فقط به دلیل ترس از پیامدهای منفی کار خوبی انجام دهد، انگیزه بیرونی دارد. در حالی که این برای کارمندان در یک محیط رقابتی ایده آل است که کمیسیون یا ترفیع آنها به موفقیت آنها بستگی دارد، انگیزه بیرونی به طور مداوم درست عمل نمی‌کند. به طور کلی، ترفیع و پاداش به تنهایی باعث ایجاد انگیزه در کارمندان نمی شود، و حتی می‌تواند در ادامه راه مشکل ساز باشد.

 

انگیزه درونی

اگر یک کارمند با یک تمایل درونی برای موفقیت برانگیخته شود یا تمایل به خودشکوفایی یا خودکاوی داشته باشد، احتمالاً انگیزه درونی دارد. در حالی که کارفرمایان ممکن است احساس کنند کارمندان به پاداش‌های بیرونی نیاز ندارند، زیرا آنها یک حس درونی انگیزه دارند، روحیه همچنان برای پاداش دادن به این کارمندان مهم است. کارمندان با انگیزه درونی بیشتر به جای اینکه در پایان سال پاداشی به آنها داده شود، برای رئیس خود ارزش زیادی قائل می شوند و و بسیار به دنبال کار درست هستند.

 

پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT) چگونه عمل می‌کند؟

آزمون میزان انگیزه | تستشو

 

پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT) از 29 جمله ناتمام تشکيل شده است. لطفاً ابتدا جمله ناقص را با دقت بخوانيد و بعد برای تکميل هر يک از جملات ناقص، فقط يکی از موارد (الف ـ ب ـ ج ـ دا) را كه با نظر شما بيشتر موافقت دارد انتخاب کنید. به سئوالات در سایت تستشو با دقت پاسخ دهيد و اطمينان داشته باشيد كه پاسخهای شما محرمانه تلقی خواهد شد.