پشتیبانی تست‌شو
راز شاد بودن

10 راز شاد زندگی کردن

کامل ترین مقاله در مورد راز شاد بودن در زندگی، شاد از زبان مولانا و استاد الهه قمشه ای | معرفی کتاب ها و غذاهای شادی آور! هرآنچه که باید در مورد شادی بدانید.

تست‌شو  

آیا شاد زندگی کردن یک راز پنهان دارد؟ آیا می‌توانید با یافتن راهکارهایی ساده و کاربردی، زندگیتان را پر از شادی و خوشبختی بسازیم؟ در این مقاله در تست‌شو مرجع تست خودشناسی، به بررسی 10 راز شاد بودن خواهیم پرداخت. این راهنما شما را با اصول و تمرین‌های روانشناسی و خودشناسی آشنا می‌کند که می‌تواند در بهبود کیفیت زندگی شما تأثیرگذار باشد. اما در همین ابتدا با یکدیگر به تماشای راز شاد بودن از زبان استاد الهی قمشه ای می نشینیم.

لیست کارهایی که حال ادم رو خوب میکنه:

 1. بازی با خاک
 2. مدیتیشن و حضور در لحظه حال
 3. خواندن کتاب های موثر و حال خوب کن
 4. ورزش کردن در طبیعت
 5. حضور در جنگل و ساحل
 6. انجام کارهای کودکانه مثل نقاشی کشیدن
 7. شاد کردن دیگران
 8. قدم گذاشتن در راه رسیدن به اهداف
 9. رابطه عاشقانه
 10. پذیرش
 11. تسلیم
 12. توکل

در ادامه به بررسی 10 راز شادبودن می پردازیم و در انتها نیز به توضیح راز شاد زیستن از زبان مولانا خواهیم پرداخت و کتاب های زندگی شاد را خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

راز اول: پذیرش خود

اولین راز شاد بودن، پذیرش است. اگر نگاهی به ادبیات عرفانی کنیم، در می یابیم که همه چیز در جهان خیر مطلق است و این موضوع را طرح الهی خداوند برای زندگی خود می دانند. پس اگر در حال حاضر در هر وضعیتی قرار دارید، بدون آنکه به آن برچسب خوب و بد بزنید، آن را عاشقانه بپذیرید. وقتی که خودتان را بپذیرید و با نقاط قوت و ضعف خود آشنا شوید، می‌توانید روحیه و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. این به شما کمک می‌کند تا در روابطتان و در برقراری ارتباط با دیگران موثرتر عمل کنید. یکی از راه‌های بهبود پذیرش خود، انجام تست‌های روانشناسی است. با استفاده از سامانه آنلاین تست‌شو، می‌توانید درک بهتری از خود داشته باشید و به رشد شخصی خود بپردازید.

راز دوم: ایجاد روابط معنادار

روابط انسانی مهمترین عامل در شادی و خوشبختی است. ایجاد روابط معنادار و صمیمی با دیگران، دومین راز شادبودن است و می‌تواند به شما احساس ارتباط و انسجام روحی را هدیه دهد. این روابط می‌توانند در سختی‌ها و لحظات دشوار به شما پشتیبانی کنند و لحظات شادی را به اشتراک بگذارند. همچنین، توانایی گوش دادن به دیگران و درک نیازهایشان نیز در ایجاد روابط موثر و معنادار بسیار مؤثر است.

آزمون دهید: آزمون کلیفتون

راز سوم: تمرین روزانه و ورزش

سومین دلیل از رازهای شاد بودن که امرو به آن می پردازیم، فعالیت‌های ورزشی و تمرین روزانه نقش مهمی در افزایش شادی و خوشبختی افراد دارند. ورزش به شما کمک می‌کند تا انرژی و ذهن آرامی را تجربه کنید. تحرک بدن و تمرین‌های روزانه، بهبود وضعیت فیزیکی شما را فراهم می‌کنند و احساس رضایت بیشتری به شما می‌دهند. انتخاب یک ورزش یا تمرینی که به شما لذت می‌بخشد، می‌تواند در ادامه آن راهکار بسیار موثری برای شاد زندگی کردن باشد.

یکی از روش‌های شناسایی شخصیت خود و دیگران انجام تست‌ رفتارشناسی انیاگرام است که با انجام این تست، شناخت بهتری از خود و حتی دیگران خواهید داشت.

راز چهارم: یادگیری مداوم

می خواهید بدانید چگونه شاد زندگی کنیم؟ به طور قطع یکی از دلایل آن یادگیری و پیشرفت مداوم در زندگی است که انسان را به سمت شادی و خوشبختی سوق می‌دهد. همیشه به دنبال یادگیری جدید و به روز بودن باشید. کتابخوانی، دوره‌های آموزشی، حضور در کلاس‌ها و کسب دانش جدید از راه‌هایی هستند که می‌توانند شما را به رشد شخصی و شادی نزدیک کنند.

راز پنجم: تمرکز بر لحظه حاضر

بسیاری از افراد در زندگی به گذشته فکر می‌کنند و یا درباره آینده نگران هستند. اما رمز شادی و خوشبختی در تمرکز بر لحظه حاضر است. به زندگیتان در حال حاضر توجه کنید و لذت ببرید. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا با آرامش و صلح داخلی زندگی کنید و لحظات شادی را تجربه کنید.

آزمون دهید: تست خشم

راز ششم: ارزش‌گذاری به روابط انسانی

رابطه و ارتباط با دیگران نقش مهمی در شادی و خوشبختی دارد. در ارتباط با دیگران، ارزش‌گذاری کنید و به آنها احترام بگذارید. برقراری روابط سالم و متقابل با دیگران، به شما احساس تعلق و ارتباط را می‌دهد و این ارتباطات می‌توانند یکی از منابع اصلی شادی شما باشند.

راز هفتم: ارزش‌گذاری به تجربه

در زندگی، تجربه‌ها و لحظاتی که تجربه می‌کنیم، ارزشمند هستند. از هر تجربه‌ای که در زندگی داشتید می‌توانید بهره‌برداری کنید. تجربه‌ها شامل موفقیت‌ها، شکست‌ها، لحظات خوشحالی و غم‌انگیزی است. با بررسی و یادگیری از تجربه‌های خود، می‌توانید رشد کنید و به شادی نزدیک‌تر شوید.

آزمون دهید: تست دیسک

راز هشتم: تنظیم اهداف و رویای‌پردازی

اهداف مشخص و رویاها به زندگی ما هدف و جهت می‌دهند. با تعیین اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت، می‌توانید به شیوه‌ای برنامه‌ریزی شده به سمت رسیدن به شادی پیشرفت کنید. رویاها و آرزوهایتان را به هدف‌های قابل تحقق تبدیل کنید و به سمت آنها پیش بروید.

آزمون دهید: تست نئو فرم بلند

راز نهم: مراقبت از خود و آرامش

مراقبت از خود، یکی از راه‌های مهم برای داشتن یک زندگی شاد و موفق است. وقتی ما از خودمان مراقبت می‌کنیم، به جسم و روحمان توجه می‌کنیم و نیازهایمان را برطرف می‌کنیم. این شامل توجه به سلامتی بدن، مراقبت از تغذیه سالم، ورزش منظم، استراحت کافی و حفظ تعادل زندگی است. همچنین، انجام فعالیت‌هایی که برایمان لذت بخش و مفرح هستند و وقت گذرانی با خانواده و دوستان نیز جزء مراقبت از خود محسوب می‌شود. با این کارها، قدرت روانی و جسمیمان را تقویت کرده و احساس خوب و شادابی را تجربه می‌کنیم.

آزمون دهید: تست استعداد یابی

راز دهم: تعریف اهداف معنادار و عمل به آن

تعیین اهداف معنادار و پیگیری هدفمند آنها، یکی از راه‌های برتر برای رسیدن به شادی و موفقیت است. وقتی هدف‌هایمان را تعیین می‌کنیم و برای رسیدن به آنها تلاش می‌کنیم، احساس ارزشمندی و معنای بیشتری در زندگیمان ایجاد می‌شود. هر هدفی که برای خود قرار می‌دهیم باید قابل تحقق و متناسب با خواسته‌ها و ارزش‌های شخصیمان باشد. برای دستیابی به اهدافمان، نیاز است که برنامه‌ریزی مناسب انجام دهیم، قدم‌های کوچکی برداریم و به تدریج به سمت هدف حرکت کنیم. با عمل به اهدافمان، احساس رضایت و خوشبختی بیشتری خواهیم داشت و به سمت زندگی مطلوبمان پیش خواهیم رفت.

کتاب های مفید برای شاد زیستن:

نام کتاب

نام نویسنده

کتاب قانون شادی

هنری کلاود

کتاب روان شناسی شادی

رابرت الیاس نجمی

کتاب پروژه شادی

گریچن رابین

کتاب می‌توان شاد بود حتی در سختی‌ها

ریچارد کارلسون

کتاب صنعت شادی

ویلیام دیویس

کتاب راز شاد زیستن

اندرو متیوس

کتاب جامعه‌شناسی شادی

میرطاهر موسوی و داوود قاسم‌زاده

کتاب شادی به زبان آدمی‌زاد

ویلیام دویل جنتری

راز شاد بودن مولانا

حضرت مولانا به صراحت نحوه شادزیستن را از زبان فیزیک کوانتوم به ما یاد داده است. هر چند که این عرفا بخاطر حضور در عوالم دیگر و شاید به عبارتی دیگر حضور واقعی در لحظه حال شاد و سرمست از حضور هستند. آنجا که مولانای جان در بازار مسگرها شروع به رقص می کند ؛ آن هم با صدای ضربه های متوالی چکش به آهن! به هر حال شاید بتوانیم تکه ای از این سرمستی را در قطعه شعر زیر بجوییم. آنجا که می فرماید:

خوش باش که هر که راز داند

داند که خوشی، خوشی کشاند

شیرین چو شکر تو باش شاکر

شاکر هر دم شکر ستاند

چه غذاهایی ایجاد شادی می کنند؟

از جمله غذاهایی که در بدن ایجاد هورمان شادی می کنند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شکلات تلخ
 • نارگیل
 • روغن زیتون
 • بذر کتان
 • نخود فرنگی
 • کلم بروکلی
 • گردو
 • قارچ،
 • عدس
 • برنج قهوه‌ای
 • پرتغال
 • و از همه مهمتر دوری از قندیجات و شیرینیجات مصنوعی و کارخانه ای!

بیشتر بخوانید: شخصیت شناسی از روی رنگ

لیست فیلم های حال خوب کن هم به شرح زیر هست:

فیلم های حال خوب کن
 • The Shop Around the Corner
 • Five Feet Apart
 • Cinema Paradiso
 • It's a Wonderful Life
 • Life Is Beautiful
 • Roman Holiday
 • WALL-E
 • The Quiet Man

نتیجه‌گیری

تست روانشناسی ابزاری موثر برای درک بهتر خود و دیگران است. با انجام این تست‌ها، می‌توانیم ویژگی‌های روانی و شخصیتی خود را بشناسیم و در بهبود زندگی روانی و روحی خودمان تلاش کنیم. همچنین، تست روانشناسی می‌تواند در شناسایی مشکلات روانی و روحی و ارائه راه‌کارهای مؤثر برای آنها مفید باشد. پس از این پایان‌نامه، شما می‌توانید با انجام یک تست روانشناسی، به خود کمک کنید تا بهترین نسخه از خودتان را بیابید.

زندگی پر از تغییرات است و قدرت پذیرش تغییرات، مهارتی مهم است. با قبول تغییرات و تنظیم خوش برخورد با آنها، می‌توانید از تجارب جدید بهره‌برداری کنید

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و الهام‌بخش باشد. با اعمال این رازهای ساده و کاربردی، می‌توانید زندگی خود را با شادی و خوشبختی پر کنید.

لینک کوتاه

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر