پشتیبانی تست‌شو

پرسشنامه MMPI-2 فرم کوتاه

71 سوال

20 دقیقه

تفسیر دارد

35,000 تومان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

تاریخ بروزرسانی: شهریور 1402

پرسشنامه شخصیت چند مرحله ای مینه سوتا (MMPI) یکی از رایج ترین تست های روانشناختی در جهان است. آزمون MMPI-2 توسط روانشناس بالینی استارک هاتاوی و روانپزشک اعصاب جی سی مک کینلی، دو عضو هیات علمی دانشگاه مینه سوتا، ساخته شده است. این ابزار برای متخصصان سلامت روان برای کمک به تشخیص اختلالات سلامت روان ایجاد شده است.

از زمان انتشار آن در سال 1943، تست MMPI-2، چندین بار در تلاش برای حذف تعصبات نژادی و جنسیتی و دقیق تر کردن آن به روز شده است. این آزمایش به روز شده که با نام MMPI-2 شناخته می شود، برای استفاده در بیش از 40 کشور انجام شده است.

پرسشنامه MMPI-2 فرم کوتاه چیست؟

پرسشنامه (MMPI-2) فرم کوتاه از جمله تست‌های خود شناسی به شمار می رود که در وب سایت تست‌شو زیر نظر مشاوران و روانشناسان حاذق تهیه گریده است و در اختیار کاربران قرار گرفته است.

آزمون (MMPI-2) نگاهی دقیق‌تر به آزمایش MMPI-2، کاربرد آن و مواردی که می‌تواند به تشخیص آن کمک کند، می‌اندازد. پرسشنامه (MMPI-2) فرم کوتاه یک فهرست خود گزارشی با 71 سؤال از شما است. پاسخ های شما به متخصصان سلامت روان کمک می کند تا تشخیص دهند که آیا شما علائم بیماری روانی یا اختلال شخصیت را دارید یا خیر.

برخی از سوالات برای نشان دادن احساس شما در مورد شرکت در آزمون طراحی شده اند. سؤالات دیگر برای نشان دادن واقعی بودن گزارش شما در تلاش برای تأثیرگذاری بر نتایج آزمایش است.

برای اکثر افراد، انجام آزمون (MMPI-2) تا 20 دقیقه طول می کشد.

مقیاس های آزمون MMPI-2 چیست؟

آیتم های آزمایشی در MMPI برای یافتن شخصیت شما در ده مقیاس مختلف سلامت روانی طراحی شده اند. هر مقیاس به یک الگوی روانی یا شرایط متفاوت مربوط می شود، اما همپوشانی زیادی بین مقیاس ها وجود دارد. به طور کلی، نمرات بسیار بالا ممکن است نشان دهنده یک اختلال سلامت روان باشد. در اینجا توضیح مختصری در مورد آنچه که هر مقیاس ارزیابی می کند آورده شده است.

مقیاس 1: هیپوکندریازیس


این مقیاس برای سنجش اینکه آیا نگرانی برای سلامتی خود دارید طراحی شده است. نمره بالا در این مقیاس می تواند به این معنی باشد که نگرانی در مورد سلامتی شما در زندگی شما اختلال ایجاد می کند و باعث ایجاد مشکل در روابط شما می شود. به عنوان مثال، فردی با نمره مقیاس 1 بالا ممکن است مستعد ابتلا به علائم جسمی باشد که دلیل زمینه‌ای ندارد، به خصوص در دوره‌های استرس بالا.

مقیاس 2: افسردگی

این مقیاس میزان رضایت از زندگی شما را می سنجد. فردی با نمره بسیار بالا در مقیاس 2 ممکن است با افسردگی بالینی یا افکار خودکشی مکرر سر و کار داشته باشد. یک نمره کمی بالاتر در این مقیاس می تواند نشان دهنده این باشد که شما کناره گیری کرده اید یا از شرایط خود ناراضی هستید.

مقیاس 3: هیستری

این مقیاس شما را به استرس، از جمله علائم فیزیکی و واکنش عاطفی شما به تحت فشار بودن، ارزیابی می کند. مطالعات نشان داده‌اند که افراد مبتلا به درد مزمن ممکن است در سه مقیاس اول به دلیل نگرانی‌های طولانی‌مدت و افزایش سلامتی، امتیاز بیشتری کسب کنند.

مقیاس 4: انحراف روانی