پشتیبانی تست‌شو

تست عشق (مقیاس عشق)

14 سوال

5 دقیقه

تفسیر دارد

35,000 تومان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

به نظر استرنبرگ عشق مثل یک مثلث است و بهترین عشق به مثلث متساوی‌الاضلاع شباهت دارد. منظور این است که عشق سه عنصر دارد: صمیمیت، هوس و تعهد. عشق زمانی بهترین حالت را خواهد داشت که هر یک از سه عنصر را تقریباً به طور یکسان شامل شود؛ بنابراین اگر نمرات شما در تست عشق در سه مقیاس، بالای میانگین و تقریباً یکسان باشد، می‌توانید بگویید که آدم خوش‌شانسی هستید. اگر نمرات شما در سه بعد تست عشق خیلی متفاوت باشد، اما یکی دوتای آن‌ها زیر میانگین قرار گیرد مفهومش این نخواهد بود که رابطه‌تان الزاماً با خطر مواجه است. تست روانشناسی عشق طرف مقابل انلاین و تست روانشناسی عشق مرد به زن از دیگرنام های این تست است.
 تست عشق

ویژگی های تست عشق انلاین

همه روابط در لحظه‌هایی با دشواری روبرو می‌شوند و نمره‌ای که یک سال بعد در همین تست عشق به دست می‌آورید ممکن است با نمره فعلی متفاوت باشد. در ادامه به بررسی ویژگی های اصلی این تست می پردازیم.

صمیمیت

ویژگی های تست عشق انلاین
در آزمون عشق تستشو صمیمیت به احساس ارتباط و پیوند در روابط عاشقانه اشاره دارد. بنابراین، آن دسته از احساساتی را که اساساً باعث گرمتر شدن یک رابطه عاشقانه می شوند، در این قرار می دهد.

هوس و تعهد در رابطه

در تست عشق هوس به انگیزه هایی که منجر به عشق، جاذبه فیزیکی، کمال جنسی و پدیده های مرتبط در روابط عاشقانه میشود اشاره دارد. مولفه هوس یا اشتیاق شامل آن دسته از منابع انگیزشی و سایر اَشکال برانگیختگی است که منجر به تجربه اشتیاق در یک رابطه عاشقانه می شود.
تعهد در کوتاه مدت به تصمیمی که موجب دوست داشتن فرد دیگر و در بلند مدت به تعهد خود برای حفظ آن عشق اشاره دارد. این دو جنبه یعنی تصمیم و تعهد در تفسیر تست عشق، لزوماً با هم نمی‌آیند، به این صورت که می‌توان تصمیم گرفت کسی را دوست داشت بدون اینکه در درازمدت به آن عشق متعهد بود، یا می‌توان به یک رابطه متعهد بود بدون اینکه پذیرفت که دیگری را میتوان دوست داشت.

سه جزء تست عشق با یکدیگر تعامل دارند

سه جزء تست عشق
صمیمیت بیشتر ممکن است به اشتیاق یا تعهد بیشتر منجر شود، همانطور که تعهد بیشتر ممکن است به صمیمیت بیشتر یا به احتمال کمتر، اشتیاق بیشتر منجر شود. بنابراین، به طور کلی، اجزاء قابل تفکیک هستند، اما با یکدیگر تعامل دارند. اگرچه هر سه مولفه بخش مهمی از روابط عاشقانه هستند، اهمیت آنها ممکن است از یک رابطه به رابطه دیگر یا در طول زمان در یک رابطه مشخص متفاوت باشد. در واقع، انواع مختلفی از عشق را می توان با محدود کردن موارد و ترکیبات مختلف اجزاء ، ایجاد کرد. سه مولفه عشق وقتی با هم در نظر گرفته شوند، هشت نوع محتمل عشق را ایجاد می کنند. درک این نکته مهم است که این نوع عشق ها در واقع موارد محدود کننده ای هستند: هیچ رابطه ای احتمالاً مصداق خالص هیچ یک از آنها نیست.

عدم عشق صرفاً به فقدان هر سه جزء عشق اشاره دارد. دوست داشتن زمانی حاصل می شود که فرد تنها جزء صمیمیت عشق را در غیاب مولفه های هوس و تعهد تجربه کند. عشق و شیفتگی ناشی از تجربه مولفه هوس در غیاب سایر اجزای عشق است. عشق پوچ از دوست داشتنی ناشی میشود که در غیاب هر دو مؤلفه صمیمیت و هوس شکل میگیرد و فقط دارای مؤلفه تعهد در رابطه است. عشق رمانتیک از ترکیبی از مولفه های صمیمیت و هوس ناشی می شود. عشق همراه از ترکیبی از مولفه های صمیمیت و تعهد شکل میگیرد. عشق فریبنده از ترکیب مولفه های هوس و تعهد در غیاب مؤلفه صمیمیت ناشی می شود. عشق کامل از ترکیب هر سه جزء حاصل می شود.

مثلث عشق

مثلث عشق
هندسه "مثلث عشق" به دو عامل بستگی دارد:
  1. میزان عشق
  2. تعادل عشق
تفاوت در میزان عشق با مناطق مختلف مثلث نشان داده می شود: هر چه میزان عشق بیشتر باشد، مساحت مثلث بیشتر است. تفاوت در تعادل سه نوع عشق با اشکال مختلف مثلث ها نشان داده می شود. به عنوان مثال، عشق متعادل (تقریباً مقادیر مساوی از هر جزء) با یک مثلث متساوی الاضلاع نشان داده می شود.

عشق فقط شامل یک مثلث نیست. بلکه شامل تعداد زیادی مثلث است که فقط برخی از آنها از لحاظ نظری و عملی مورد توجه قرار میگیرند. برای مثال، می‌توان مثلث‌های واقعی و ایده‌آل را در مقابل هم قرار داد. یکی نه تنها مثلثی دارد که نشان دهنده عشق او به دیگری است، بلکه یک مثلث نیز نشان دهنده ایده آل برای آن رابطه است. در نهایت، مهم است که بین مثلث احساسات و مثلث تمایز قائل شویم.

معرفی تست عشق آنلاین

تفسیر تست عشق و تست آن در دانشگاه نورس ایسترن بوستون تهیه شده است. این مقیاس در ایران هنجاریابی نشده است. با این حال برای مقایسه خود با دانشجویان آن دانشگاه، با در نظر گرفتن معشوق خود به این پرسشنامه پاسخ دهید.

سوالات متداول

تست عشق چیست؟

پرسشنامه مقیاس عشق یک ابزار است که طراحی شده است تا میزان عشق، احترام، ارتباط و ارتباط عاطفی بین افراد در یک رابطه عاشقانه را اندازه‌گیری کند. این نوع پرسشنامه‌ها معمولاً با هدف تجزیه و تحلیل عوامل مختلفی که نقش در پایداری و میزان رضایت از رابطه دارند، ایجاد می‌شوند.

هدف از آزمون عشق چیست؟

هدف از پرسشنامه عشق اندازه‌گیری عناصر مختلف عشق و ارتباط عاطفی در روابط زناشویی و عاشقانه است. این ابزار می‌تواند به محققان و مشاوران زوجین کمک کند تا درک بهتری از عواملی که در پایداری و رضایت از رابطه دخیل هستند، پیدا کنند.

تست عشق تستشو چه چیزهایی را می سنجد؟

این تست میزان محبت و احترام، ارتباط عاطفی، رضایت زناشویی، تعهد و پایداری، انسجام خانوادگی، ارتباط جنسی، تجربه لذت و شادی و نگرش‌ها و انتظارات را می سنجد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم تست عشق (مقیاس عشق) را انجام دهید تا به نیاز‌های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.

تست عشق (مقیاس عشق) | تست شو

تست عشق (مقیاس عشق)

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر