مشخصات تست نیازهای شخصی گلاسر (Glasser) :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

تست نیازهای گلاسر (Glasser) | تست شو

نیاز به بقاء

تست نیازهای گلاسر (Glasser) | تست شو

نیاز به قدرت و پیشرفت

تست نیازهای گلاسر (Glasser) | تست شو

نیاز به عشق و تعلق خاطر

تست نیازهای گلاسر (Glasser) | تست شو

نیاز به آزادی

تست نیازهای گلاسر (Glasser) | تست شو

نیاز به تفریح و لذت

لینک کوتاه

توضیحات تست:

تست گلاسر Glasser چیست؟

تست گلاسر Glasser

 

در تست گلاسر Glasser بر اساس مفاهیم نظریه انتخاب، همه رفتارها هدفمند هستند. هر کاری که انجام می دهید تلاش شما برای به دست آوردن نیازهای اولیه تان است. دستیابی به آنچه می خواهید در نهایت یک یا چند نیاز از پنج نیاز اساسی شما را برآورده می کند، که انگیزه تمام کارهای شما را فراهم می کند. این نیازها عبارت‌اند از:

 

بقا

بقا

 

این یک نیاز فیزیولوژیکی است که شامل همه چیزهایی است که برای حفظ زندگی نیاز دارید، مانند سلامتی، سرپناه و تغذیه. جنسیت تولید مثلی شامل بقای گونه است. مؤلفه روانی این نیاز شامل احساس امنیت است.

 

عشق و تعلق

عشق و تعلق

 

نیاز به عشق و تعلق شامل انگیزه برقراری ارتباط با دیگران، مانند دوستان، خانواده، شرکای صمیمی، همکاران، حیوانات خانگی و گروه هایی است که شما به آنها وابسته هستید.

 

قدرت

قدرت

 

این نیاز شامل میل به اهمیت دادن، ایجاد تفاوت، دستیابی، شایستگی، شناخته شدن و احترام است. این شامل عزت نفس و تمایل به ترک میراث است.

 

آزادی

آزادی

 

نیاز به آزادی داشتن انتخاب، مستقل بودن و خودمختاری است. آزادی یعنی اینکه بتوانیم آزادانه بدون محدودیت حرکت کنیم. خلاقیت نیز بخشی از این نیاز است.

 

سرگرم کننده

سرگرم کننده

 

این نیاز شامل لذت، بازی، شوخ طبعی، آرامش و یادگیری مرتبط است.

 

کاربرد تست گلاسر Glasser

تست گلاسر Glasser برای افرادی که تمایل به خودشناسی دارند و میخواهد نیاز ها و اولویت های خود را بشناسند مناسب است. همچنین بسیار مناسب برای افرادی است که تصمیم به ازدواج یا ورود به یک رابطه جدی را دارند، زیرا این تست موجب می شود تا زوجین نیاز های اساسی یکدیگر را بشناسند تا تمرکز بیشتری بر هم داشته باشند.

 

اهمیت تست گلاسر Glasser در روابط

ویلیام گلاسر بنیان گذار نظریه انتخاب معتقد است هر انسانی با این 5 نیاز به دنیا می آید و همواره به دنبال تامین این نیازها است. در واقع هر رفتاری که ما از خود نشان می دهیم یا با هر روشی که با دوستان، همسر یا نامزد خود برخورد می کنیم، به دنبال برطرف کردن یکی از نیازهای خود هستیم.

در واقع رابطه ای پایدار است که هر دو طرف در رابطه نیاز های اساسی خود و طرف مقابل را بدانند و بتوانند نیازهای خود را به راحتی بیان کنند.

اما نکته مهم درباره نیازهای اساسی این است که مقدار این نیاز ها در افراد یکسان نیست. برای مثال فردی که شب ها قبل از خواب همه درها را چک میکند که بسته باشد و آن ها را قفل می کند نسبت به فردی که اینکار نمی کند نیاز به امنیت (بقا) بیشتری دارد. یا اگر در رابطه ای یک فرد بیشتر از دیگری ابراز علاقه کند نشان دهنده آن است که نیاز به عشق و تعلق در آن فرد بیشتر است و فردی که کمتر محبت می کند نیاز به عشق و تعلق کمتری دارد.

به شما پیشنهاد می کنیم تست گلاسر Glasser تستشو را انجام دهید تا به نیاز های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.