مشخصات تست نیازهای شخصی گلاسر (Glasser) :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

تست گلاسر (Glasser)و پنج نیاز اصلی

تست گلاسر Glasser چیست؟

گلاسر (Glaser) نوعی آزمون روانشناسی است که برای اندازه گیری عملکرد شناختی مانند حافظه کاری، توجه، و پردازش اطلاعات مورد استفاده قرار میگیرد. این آزمون ابتدا توسط هربرت گلاسر در دهه 1960 معرفی شد و از آن زمان به عنوان یک ابزار ارزیابی معتبر در زمینه های مختلف از جمله روانشناسی شناختی، علوم اعصاب، و علوم آموزشی و پرورشی مورد استفاده قرار گرفته است.

در آزمون گلاسر، شرکت کنندگان به ترتیبی از آزمون ها و تمرین های شناختی عبور میکنند که طی آنها عملکرد شناختی آنها اندازه گیری میشود. این آزمون ها شامل مواردی مانند تشخیص الگو، توجه به پیچیدگی، توجه تقسیمی، و حافظه کاری می باشند. نتایج این آزمون ها میتوانند به محققین و متخصصان روانشناسی کمک کنند تا درک بهتری از عملکرد شناختی فرد، عملکرد مغزی و ارتباط آن با عملکرد های روانشناختی بدست آورند. این ابزار به طور گسترده ای در پژوهش های علمی و بالینی مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند به ارزیابی و مدیریت مشکلات شناختی و عصبی، بررسی تغییرات در عملکرد شناختی در طول زمان، و ارزیابی تأثیرات درمان ها و مداخلات مربوط به شناخت کمک کند.

در تست گلاسر (Glasser) که بر اساس مفاهیم نظریه ویلیام گلاسر طراحی شده است، همه رفتارها هدفمند هستند. هر کاری که انجام می دهید تلاش شما برای به دست آوردن نیازهای اولیه تان است. دستیابی به آنچه می خواهید در نهایت یک یا چند نیاز از پنج نیاز اساسی شما را برآورده می کند، که انگیزه تمام کارهای شما را فراهم می کند. این نیازها عبارت‌اند از:


نیاز به بقا در تست گلاسر (Glasser)

نیاز به بقا در تست گلاسر Glasser

 

نیاز به بقا این یک نیاز فیزیولوژیکی است که شامل همه چیزهایی است که برای حفظ زندگی نیاز دارید، مانند سلامتی، سرپناه و تغذیه. مؤلفه روانی این نیاز شامل احساس امنیت است.

 

تست های پیشنهادی برای ارزیابی شخصیت و رفتار شناسی

 

نیاز به عشق و تعلق در تست گلاسر (Glasser)

نیاز به عشق و تعلق در تست گلاسر Glasser

 

نیاز به عشق و تعلق یکی دیگر از نیازهای پنج گانه تست گلاسر است شامل انگیزه برقراری ارتباط با دیگران، مانند دوستان، خانواده، شرکای صمیمی، همکاران، حیوانات خانگی و گروه هایی است که شما به آنها وابسته هستید.

 

نیاز به قدرت در تست گلاسر (Glasser)

نیاز به قدرت در تست گلاسر Glasser

 

نیاز به فدرت در تست گلاسر شامل میل به اهمیت دادن، ایجاد تفاوت، دستیابی، شایستگی، شناخته شدن و احترام است. این شامل عزت نفس و تمایل به ترک میراث است.

 

نیاز به آزادی در تست گلاسر (Glasser)

نیاز به قدرت در تست گلاسر Glasser

 

در تست گلاسر (Glasser) نیاز به آزادی یعنی داشتن انتخاب، مستقل بودن و خودمختاری. آزادی یعنی اینکه بتوانیم آزادانه بدون محدودیت حرکت کنیم. خلاقیت نیز بخشی از این نیاز است.

 

نیاز به تفریح در تست گلاسر (Glasser

نیاز به تفریح در تست گلاسر Glasser

 

نیاز به تفریح نیز در تست گلاسر (Glasser) شامل لذت، بازی، شوخ طبعی، آرامش و یادگیری است. در واقع هر فردی در زندگی خود نیاز دارد یک قسمتی را به تفریح اختصاص دهد.

 

کاربرد تست گلاسر (Glasser