تست نیازهای شخصی گلاسر (Glasser)

25 سوال

10 دقیقه

تفسیر دارد

0 رایگان

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

فهرست مطالب


معرفی تست گلاسر رایگان تستشو

پرسشنامه نیازهای گلاسر (Glasser) نوعی آزمون روانشناسی است که برای اندازه گیری عملکرد شناختی مانند حافظه کاری، توجه و پردازش اطلاعات مورد استفاده قرار میگیرد. این آزمون ابتدا توسط هربرت گلاسر در دهه 1960 معرفی شد و از آن زمان به عنوان یک ابزار ارزیابی معتبر در زمینه های مختلف از جمله روانشناسی شناختی، علوم اعصاب، و علوم آموزشی و پرورشی مورد استفاده قرار گرفته است.

تست گلاسر Glasser چیست؟

در آزمون گلاسر، شرکت کنندگان به ترتیبی از آزمون ها و تمرین های شناختی عبور میکنند که طی آنها عملکرد شناختی آنها اندازه گیری میشود. این آزمون ها شامل مواردی مانند تشخیص الگو، توجه به پیچیدگی، توجه تقسیمی، و حافظه کاری می باشند. نتایج این آزمون ها میتوانند به محققین و متخصصان روانشناسی کمک کنند تا درک بهتری از عملکرد شناختی فرد، عملکرد مغزی و ارتباط آن با عملکرد های روانشناختی بدست آورند. این ابزار به طور گسترده ای در پژوهش های علمی و بالینی مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند به

  • ارزیابی و مدیریت مشکلات شناختی و عصبی
  • بررسی تغییرات در عملکرد شناختی در طول زمان
  • و ارزیابی تأثیرات درمان ها و مداخلات مربوط به شناخت کمک کند.

5 نیاز اساسی تست نیازهای اساسی گلاسر

در تست گلاسر (Glasser) که بر اساس مفاهیم نظریه ویلیام گلاسر طراحی شده است، همه رفتارها هدفمند هستند. هر کاری که انجام می دهید تلاش شما برای به دست آوردن نیازهای اولیه تان است. دستیابی به آنچه می خواهید در نهایت یک یا چند نیاز از پنج نیاز اساسی شما را برآورده می کند، که انگیزه تمام کارهای شما را فراهم می کند. این نیازها عبارت‌اند از:

نیاز به بقا در تست ویلیام گلاسر

نیاز به بقا این یک نیاز فیزیولوژیکی است که شامل همه چیزهایی است که برای حفظ زندگی نیاز دارید، مانند سلامتی، سرپناه و تغذیه. مؤلفه روانی این نیاز شامل احساس امنیت است.

نیاز به بقا در تست گلاسر Glasser

تست های پیشنهادی برای ارزیابی شخصیت و رفتار شناسی

نیاز به عشق و تعلق در تست گلاسر (Glasser)

نیاز به عشق و تعلق یکی دیگر از نیازهای پنج گانه تست گلاسر است شامل انگیزه برقراری ارتباط با دیگران، مانند دوستان، خانواده، شرکای صمیمی، همکاران، حیوانات خانگی و گروه هایی است که شما به آنها وابسته هستید.

نیاز به عشق و تعلق در تست گلاسر Glasser

نیاز به قدرت در تست گلاسر (Glasser)

نیاز به قدرت در تست نیازهای گلاسر رایگان تستشو شامل میل به اهمیت دادن، ایجاد تفاوت، دستیابی، شایستگی، شناخته شدن و احترام است. این شامل عزت نفس و تمایل به ترک میراث است.

نیاز به قدرت در تست گلاسر Glasser

نیاز به آزادی در آزمون Glasser

نیاز به تفریح نیز در تست گلاسر (Glasser) شامل لذت، بازی، شوخ طبعی، آرامش و یادگیری است. در واقع هر فردی در زندگی خود نیاز دارد یک قسمتی را به تفریح اختصاص دهد.

نیاز به قدرت در تست گلاسر Glasser

کاربرد پرسشنامه گلاسر چیست؟

تست Glasser برای افرادی که تمایل به خودشناسی دارند و میخواهند نیازها و اولویت های خود را بشناسند مناسب است. همچنین این آزمون بسیار مناسب افرادی است که تصمیم به ازدواج یا ورود به یک رابطه جدی را دارند، زیرا این تست موجب می شود تا زوجین نیاز های اساسی یکدیگر را بشناسند تا تمرکز بیشتری بر هم داشته باشند.

کاربرد تست گلاسر

اهمیت تفسیر تست نیازهای گلاسر در روابط

ویلیام گلاسر بنیان گذار نظریه انتخاب معتقد است هر انسانی با این 5 نیاز به دنیا می آید و همواره به دنبال تامین این نیازها است. در واقع هر رفتاری که ما از خود نشان می دهیم یا با هر روشی که با دوستان، همسر یا نامزد خود برخورد می کنیم، به دنبال برطرف کردن یکی از نیازهای خود هستیم.