جشنواره جشنواره

آزمون سلامت سازمانی در مدارس

44 سوال

دقیقه

تفسیر دارد

35,000 تومان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

پرسشنامه سلامت سازمانی در مدارس

رضایت شغلی | سلامت سازمانی

سلامت سازمانی مشتمل بر جنبه های متعددی است. سطح درآمد از عواملی است که تمایل کارمندان را به ادامه کار و رضایت شغلی آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سطح سلامت سازمانی را افزایش می‌دهد. در کنار حقوق و درآمد، تسهیلات رفاهی و مزایا به عنوان عوامل سازمانی مؤثردر رضایتمندی شغلی و حفظ سلامت سازمانی محسوب می‌گردد. مزایای کارکنان عبارت است از آن دسته از پرداخت ها و خدماتی که از سوی کارفرما برای کارکنان پیش بینی می‌گردد. ولی درقالب حقوق، اجرت یا پرداخت حق الزحمه ساعتی چنین مزایایی پرداخت نمی‌گردد.

تست های آنالیز سازمانی و تست های مدیریتی تحت نظر تیم کوچینگ در تست‌شو می توانند به شما کمک کنند تا ارتباط بین عوامل مختلف سلامت سازمانی و رضایت شغلی را بررسی کنید.

مواردی چون، سرویس ایاب ذهاب، صندوق های قرض الحسنه و پس انداز، مساعدت در تهیه مسکن، باشگاه های ورزشی و تفریحی، بورس تحصیلی، مرخصی های استحقاقی و استعلاجی، بیمه خدمات درمانی، بیمه بازنشستگی، حقوق و بیمه بیکاری، مراکز مشاوره برای کارکنان، پاداش های انگیزشی و سهیم شدن در سود و اعطای سهم جهت ایجاد انگیزه قوی در کارمندان، افزایش بهره وری آنها، افزایش همکاری و سرانجام محیط کار دلپذیر، همگی از ارکان تحکیم بخش برای سلامت سازمانی محسوب می‌شوند.

رشد دانش‌آموزی و آموزشی با سلامت روان

رشد دانش‌آموزی و آموزشی با سلامت روان

مدارس فرصتی عالی برای ارتقای سلامت روان و رفاه عاطفی فراهم می‌کنند تا از مشکلات سلامت روان پیشگیری کنند و کودکانی را که مشکلات عاطفی را تجربه می‌کنند شناسایی و حمایت کنند. این راهنما یک راهنمای مختصر و کاربردی برای مربیان ارائه می‌کند تا از نیازهای بهداشت روانی دانش‌آموزان خود حمایت کنند و گام‌های عملی را که در محیط‌های مدرسه قابل اجرا هستند، بردارند. آزمون سلامت روانی در مدارس برای کسانی که در فرآیند آموزشی دخیل هستند از جمله معلمان مدیران مدارس، پرستاران مددکاران اجتماعی و مشاوران مدرسه و همچنین سیاست گذاران آموزشی و سازمان های غیردولتی در نظر گرفته شده است.

متخصصان آموزش تأثیر سلامت روان دانش‌آموزان بر یادگیری و پیشرفت را درک کرده‌اند و متوجه شده‌اند که کارهای زیادی می‌توان برای کمک به دانش‌آموزان با مشکلات سلامت روان انجام داد. آگاهی از سلامت روان در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از عملکرد و برنامه درسی یک مدرسه است. در پرسشنامه سلامت سازمانی در مدارس به میزان سلامت و رضایت‌مندی کارکنان در مدارس و حتی سازمان ها و شرکت ها پرداخته می‌شود.

تست های پیشنهادی برای ارزیابی شخصیت و رفتار شناسی بزرگسالان:

پرسشنامه سلامت سازمانی در مدارس چگونه عمل می‌کند؟

رضایتمندی کارکنان | روش لیکرت

پرسشنامه سلامت سازمانی در مدارس، پرسشنامه ای 44 سوالی است که برای مدارس تهیه شده است و میزان سلامت این مراکز را از جنبه های مختلف، مورد ارزیابی قرار می دهد. در این پرسشنامه ، کلیه ارکان تشکیل دهنده سلامت سازمانی در سه بعد نهادی ، اداری و فنی گنجانیده شده است. روش نمره گزاری این پرسشنامه  از طریق روش لیکرت است به این نحو که مجموع نمرات آن مورد بررسی قرار می دهد.

سوالات متداول

تست سلامت سازمانی در مدارس چیست؟

تست سلامت سازمانی در مدارس به معنای سنجش وضعیت سلامت و عملکرد سازمانی مدارس است. این تست‌ با هدف بهبود کیفیت آموزش و یادگیری، بهبود محیط آموزشی، افزایش ایمنی و بهداشت مدرسه، و ارتقاء عملکرد کلی مدرسه انجام می‌شوند.

آزمون سلامت سازمانی در مدارس چه چیزهایی را می سنجد؟

این آزمون عواملی مانند عملکرد مدرسه، امنیت و بهداشت مدرسه، برنامه‌های آموزشی، عوامل اجتماعی و محیطی، منابع مالی و عملکرد معلمان و ناظمان و کارکنان را می سنجد.

پرسشنامه سلامت سازمانی مدارس چه کمکی به مدارس می کند؟

تست سلامت سازمانی در مدارس می‌تواند به صورت دوره‌ای و منظم انجام شود تا مشکلات و نقاط ضعف به زودی شناسایی شوند و تدابیر لازم برای بهبود موقعیت‌ها اتخاذ شود. این تست‌ها به مدیران مدارس کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری‌های بهتری در مورد بهبود عملکرد مدرسه انجام دهند و راهبرد‌های مناسبی را برای ارتقاء سطح آموزشی ارائه دهند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم آزمون سلامت سازمانی در مدارس را انجام دهید تا به نیاز‌های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.

لینک کوتاه
آزمون سلامت سازمانی در مدارس | تست شو

آزمون سلامت سازمانی در مدارس

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر