طرح واره یانگ فرم کوتاه (Young)

75 سوال

25 دقیقه

تفسیر دارد

50,000 رایگان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

تست طرحواره یانگ فرم کوتاه (Young) یک ابزار ارزیابی روانشناختی است که برای اندازه‌گیری سطح اضطراب، افسردگی، و استرس در افراد استفاده می‌شود. این تست براساس مدل طرحواره‌ای در روانشناسی طراحی شده است که اعتقادات و الگوهای رفتاری ناسالم را که به تشدید اضطراب، افسردگی و استرس منجر می‌شود، سنجیده و ارزیابی می‌کند.

طرحواره یانگ فرم کوتاه

پرسشنامه طرحواره یانگ 75 سوالی رایگان که در سایت تستشو قرار دارد، شامل سوالاتی است که برای ارزیابی اعتقادات ناسالم و الگوهای رفتاری مشخصی که به اضطراب، افسردگی و استرس مرتبط است، طراحی شده است. این تست به افراد کمک می‌کند تا الگوهای ناسالم خود را در طرحواره‌های مختلف شناسایی کرده و با آن‌ها آشنا شوند. نتایج این تست می‌تواند به افراد و متخصصان روانشناسی و مشاوره کمک کند تا درمان و مداخلات مناسب برای کاهش اضطراب، افسردگی و استرس را تعیین کنند.

این تست در مطالعات تحقیقاتی و در حوزه‌های مختلف از جمله روانشناسی بالینی، مشاوره، و روانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ارزیابی دقیق میزان اضطراب، افسردگی و استرس میتوانید با انجام تست های زیر در تستشو نسبت به شناخت این 3 فاکتور مهم در شخصیت خود پی ببرید.

تست های مرتبط:

ارزیابی میزان اضطراب: تست اضطراب کتل

ارزیابی میزان افسردگی: تست افسردگی

ویژگی های آزمون طرحواره یانگ فرم کوتاه

طرحواره یانگ فرم کوتاه ابزاری است برای سنجش ناکارآمدی ها و ناسازگاری ها و همچنین ویژگی های خام شخصیتی. تست طرحواره یانگ فرم کوتاه در دسته تست های خودشناسی قرار میگیرد. و اغلب محوری هستند برای تحریف تفکر و رفتار. طرحواره ها، نمونه های معتبری از تجارب آسیب زای دوره کودکی هستند که رفته رفته به صورت الگوهایی از تفکرات تحریف شده و رفتارهای ناکارآمد تثبیت می شوند و از آنجا که در آغاز زندگی پرورش می یابند، به صورت عادت درآمده و تداوم می یابند.

طرحواره های ناکارآمد باعث تحول و رشد اختلال شخصیت می شوند. این طرحواره ها از طریق تجارب منفی با افراد مهم زندگی به وجود می آیند. وقایع ناخوشایند و مزمن باعث ایجاد مجموعه باورهای مرکزی در مورد خود و دیگران می شوند که این باورها غیر قابل انعطاف هستند. این نظام باورها در دوره کودکی راهنمای پردازش اطلاعات و رفتار فرد بوده و به تدریج گسترش یافته و تثبیت و ناکارآمد می شوند. این تست نسخه کوچک شده تست طرحواره یانگ فرم بلند است و به تست افسردگی گلدبرگ شبیه است.

طرحواره های ناسازگار اولیه به عقاید عمیقا منفی درباره خود، دیگران و جهان اشاره دارد که ممکن است در طی اولین سال های زندگی به وجود بیاید. این طرحواره ها به شخص کمک می کند تا تجارب خود را راجع به جهان پیرامون سازمان دهند و اطلاعات دریافتی را پردازش کنند. طرحواره های ناسازگار اولیه مفهوم کلیدی طرحواره درمانی است.

معرفی تست 75 سوالی طرحواره یانگ

تست طرحواره یانگ فرم کوتاه (Young) 75 آیتم دارد که توسط جفری یانگ بر پایه یافته های اشمیت و همکاران برای ارزیابی 15 طرحواره ناسازگار اولیه ساخته شده است. این 15 طرحواره عبارتند از:

 • طرد / رهاشدگی
 • بی اعتمادی / بدرفتاری
 • محرومیت هیجانی
 • نقض / شرم
 • انزوای اجتماعی / بیگانگی
 • وابستگی / بی کفایتی
 • آسیب پذیری نسبت به ضرر یا بیماری
 • گرفتاری
 • شکست
 • استحقاق / بزرگ منشی
 • خویشتن داری و خود انضباطی ناکافی
 • اطلاعات
 • ایثار
 • بازداری هیجانی
 • معیارهای سرسختانه

در آزمون طرح واره یانگ فرم کوتاه طرحواره ها پیش زمینه هایی هستند که بر اثر تجارب در نهاد انسان شکل می گیرند و به صورت یک عینک دیدِ ما به دنیا را تغییر می دهند. شما وقتی عینک آبی به چشم بزنید، دنیا را آبی خواهید دید؛ اما حقیقت با چیزی که از پشت عینک می بینید متفاوت است. طرحواره ها به شما نشان می دهند که دنیا را از پشت چه عینکی می بینید و کمک می کند که بتوانید حقیقت را همانطور که هست مشاهده کنید.

در واقع طرحواره الگوی تفکر یا رفتاری را توصیف می کند که دسته بندی اطلاعات و روابط بین آنها را سازماندهی می کند. در واقع طرحواره ها خوشه ها و ارتباط بین مفاهیم هستند که به مرور زمان در افراد شکل میگیرد و جهان بینی افراد را تعیین می کند و مفاهیم و اطلاعات بعدی در این طرحواره ها جای می گیرند.

شما میتوانید در تستشو با انجام و دریافت تفسیر پرسشنامه طرحواره یانگ 75 سوالی، از طرحواره های الگو تفکر یا رفتاری خود آگاه شوید.

سوالات متداول

تست طرحواره یانگ فرم کوتاه چیست؟

آزمون طرحواره یانگ فرم کوتاه (Young) از مدل طرحواره‌ای برای اندازه‌گیری اضطراب، افسردگی و استرس استفاده می‌کند و الگوهای رفتاری ناسالم را سنجیده و ارزیابی می‌کند..

طرحواره فرم کوتاه یانگ چند سوال است و چه مقدار زمان می برد؟

طرح واره یانگ فرم کوتاه (Young) شامل 75 سوال بوده و حدودا بین 15 الی 25 دقیقه انجام آن زمان می برد..

طرحواره فرم کوتاه یانگ چه چیزهایی را ارزیابی می کند؟

تست طرحواره یانگ فرم کوتاه شامل 75 سوال برای ارزیابی اعتقادات و الگوهای رفتاری ناسالم در ارتباط با اضطراب، افسردگی و استرس استفاده می‌شود..

طرحواره یانگ فرم کوتاه چه کاربردی دارد؟

طرحواره‌ها الگوهای تفکر و رفتار ناکارآمد از تجارب آسیب‌زای دوران کودکی هستند که در طول زمان تثبیت می‌یابند و می‌توانند به اختلال شخصیت منجر شوند. هدف از این تست برای ریشه یابی علت اختلالات شخصیتی که از دوران کودکی بر روی افراد تاثیر گذاشته است می باشد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم طرح واره یانگ فرم کوتاه (Young) را انجام دهید تا به نیاز‌های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.

لینک کوتاه
طرح واره یانگ فرم کوتاه (Young) | تست شو

طرح واره یانگ فرم کوتاه (Young)

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

این تست را به کاربر های دیگر پیشنهاد میکنم پیشنهاد نمیکنم
این تست را به کاربر های دیگر
پیشنهاد میکنم
پیشنهاد نمیکنم
فقط برای مدیر سایت نمایش داده شود