پشتیبانی تست‌شو

تست مقیاس اضطراب کتل

40 سوال

10 دقیقه

تفسیر دارد

35,000 تومان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

RateStar RateStar RateStar RateStar RateStar 5/00 (5)

میانگین امتیاز این تست

از نظر 1 کاربر

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

عصر ما را "عصر اضطراب" نامیده اند و مسلم است که در چنین دورانی، فشار اضطراب بسیار فراوان و گسترده شده باشد. در گسترۀ فعالیت‌های بالینی، هنگامی که تشخیص به منظور روان درمانگری یا به دلیل مسائل مربوط به قلمرو پزشکی داخلی که "تنیدگی" برای زندگی آن ها را به وجود آورده اند، صورت می گیرد. تعیین دقیق نقش اضطراب به صورتی دقیق و قابل اعتماد از پیش ضرورت پیدا می کند. همچنین موقعیت‌های متعددی در روانشناسی اجتماعی وجود دارند که در آن‌ها سنجش و انجام تست اضطراب از اهمیت خاصی برخوردار است.

تست اضطراب کتل

پرسشنامه تست اضطراب کتل

در تست اضطراب تستشو، 40 پرسش دربارۀ مشکلاتی که غالبا افراد گاه به گاه در زندگی خود احساس می کنند، خواهید یافت. برای آنکه بتوانید به فهم و درک مشکلات خود نائل شوید، بهتر است که پاسخ خود را یا با سؤال یا با علامت زدن روی کلمه " بله" ، "نه" و جز آن، صراحتا مشخص کنید تا توصیف مسائلی که شما می توانید داشته باشید، میسر گردد.

با دو مثال ساده، در آغاز به عنوان تمرین کار را شروع کنید. همانطور که می‌بینید، هر سؤال در واقع به صورت یک جمله مطرح شده است. شما باید روی پاسخی که انتخاب کرده‌اید کلیک کنید تا به این ترتیب نشان دهید که آن جمله تا چه اندازه دربارۀ شما صدق می کند.

حالا پاسخ خود را در مثال‌هایی که ارائه شده اند، مشخص کنید:

 • من دوست دارم راه بروم:

الف) بله            ب) گاهی           پ) نه

 • من ترجیح می دهم که یک شب را ........ بگذرانم:

الف) با صحبت با اشخاص        ب) در سینما        پ) بین الف و ب

تقریبا نیمی از سؤالاتی که خواهید دید به انتخاب بین الف و ب منجر می شود و ب همواره در سمت چپ قرار دارد. به خاطر داشته باشید که شما فقط زمانی از پاسخ " بین این دو " یعنی" مردد" استفاده می کنید که انتخاب بین الف و ب برایتان غیرممکن باشد.

هیچ سؤالی را بدون پاسخ نگذارید و به هر یک از سؤالات فقط یک جواب بدهید. پاسخ‌های شما کاملا محرمانه خواهند ماند.

آیا اضطراب و استرس تفاوتی دارند؟

در نگاه اول شاید مفهوم دو کلمه استرس و اضطراب یکسان بنظر بیایند؛ اما اگر بخواهیم به طور تخصصی به مفهوم این دو کلمه بپردازیم باید بگوییم که استرس تمرکز خود را بیشتر بر فشارهای بیرونی گذاشته است. به طور مثال اگر کمی دقت کرده باشید به یاد می آورید که استرس های ما بیشتر از عوامل بیرونی نشات می گیرند و به همین دلیل نیز اگر این فشارهای خارجی از روی ما برداشته شوند، استرس و فشار نیز از روی برداشته می شوند و نفسی به راحتی هرچه تمام تر خواهیم کشید.

در سوی دیگر اما تشخیص اضطراب، که یک حالت درونی است، به آسانی قابل انجام نیست و همین موضوع باعث می شود تا مدت زمان بیشتری را با آن درگیر باشیم و اصلا یکی از دلایل مهمی که تست اضطراب کتل می تواند برای هر فردی مناسب باشد نیز همین موضوع است. تفسیر تست اضطراب کتل تستشو به شما کمک می کند تا با شناسایی علت این اضطرابات درونی، در سریعترین زمان ممکن به رفع آن بپردازید.

اختلالات تست اضطراب به چند دسته تقسیم می شوند؟

طبق آخرین پژوهش های روانشناسان مطرح دنیا اختلال هایی که ناشی از اضطراب هستند به چند دسته تقسیم می شوند. در آزمون سنجش اضطراب تستشو این اختلالات به دسته های زیر تقسیم می شوند:

 • اختلال پنیک
 • اختلال اضطراب اجتماعی
 • فوبیا یا اختلال هراس
 • اختلال اضطراب بیماری
 • اختلال اضطراب جدایی

چه علائمی در تست مقیاس کتل بررسی می شوند؟

از جمله علائمی که در تست اضطراب کتل مورد بررسی قرار می گیرند تا به نسبت آن بهترین تفسیر خدمت شما عزیزان ارائه شود می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تپش شدید و افزایش ضربان قلب
 • تنفس سریع و پی در پی
 • احساس بی قراری کردن
 • عدم تعادل در هنگام تمرکز
 • بی خوابی
 • عرق کردن دست پا و یخ زدن آن ها
 • خشک شدن دهان
 • حالت تهوع
 • گرفتگی عضلات بدن
 • سرگیجه

چرا باید تست اضطراب کتل را انجام دهیم؟

حتما در طول زندگیتان این جمله را از دیگران شنیده اید و یا خود تجربه آن را داشته اید که می گویند"دلم آشوب است..." و یا "نمیدانم چرا دلم شور می زند!". خب به شما تبریک می گویم! حال وقت آن است تا با انجام پرسشنامه اضطراب کتل که توسط ریموند برنارد کتل ساخته شده است، ابتدا علت اصلی این اضطراب درونی را تشخیص دهید و سپس برای درمان آن نیز اقدام نمایید. در تست اضطراب آنلاین تستشو شما عزیزان با سوالاتی مواجه می شوید که قدم به قدم شما را به سوی شناسایی این عوامل سوق می هد.

تست دیگری را نیز پیشنهاد می کنید؟

اگر از جمله آن دسته افرادی هستید که می خواهید بیش از دیگران بر روی پیشرفت و رشد شخصی خود سرمایه گزاری کنید، پیشنهاد می کنیم که علاوه بر تست CAQ که به طور کامل به معرفی آن پرداختیم، به انجام تست استرس نیز بپردازید. این پرسشنامه از تستشو به شما کمک می کند تا با بررسی کامل عوامل بیرونی و دلایل ایجاد استرس، به رفع آن پرداخته و آرامش درونی را برای خود به ارمغان آورید.

سوالات متداول

چرا باید تست اضطراب کتل را انجام دهیم؟

تاگر در بازه هایی از زندگی خود با عباراتی همچون "دلم آشوب است..." و یا "نمیدانم چرا دلم شور می زند!" روبرو شده اید و این عبارات را زیاد با خود تکرار می کنید، شاید بهتر است که تست اضطراب کتل تست شو را امتحان نمایید تا دید بازتری از حال عمومی خود بدست آورید.

تست اضطراب با استرس متفاوت است؟

بله! تست اضطراب برای فشارهای درونی شخص است و تست استرس برای فشارهای بیرونی افراد که داخل مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده ایم.

چه نشانه هایی در تست اضطراب کتل مورد بررسی قرار می گیرد؟

تپش شدید و افزایش ضربان قلب، بی قراری، تنفس پی در پی سریع، عدم تعادل در هنگام تمرکز و بی خوابی از جمله مواردی است که در این آزمون مورد بررسی قرار می گیرند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم تست مقیاس اضطراب کتل را انجام دهید تا به نیاز‌های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.

لینک کوتاه
تست مقیاس اضطراب کتل | تست شو

تست مقیاس اضطراب کتل

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر