پشتیبانی تست‌شو
رایج ترین سوالات مشاوره ازدواج

رایج ترین سوالات مشاوره ازدواج

آیا نیاز به مشاوره ازدواج دارید؟

"ما نیازی به مشاوره نداریم. ما فقط میخوایم این جنگ تموم شه."

"ما خیلی مشاوره رفتیم دیگه جواب نمیده."

"چرا همیشه طرف اونید؟"

جلب رضایت همسرتان هنگام مشاوره ازدواج اغلب سخت ترین بخش هر مشاوره ای است. یکی از راه‌هایی که می‌توانید بهترین نتیجه را از مشاوره بگیرید، آمادگی قبل از آن است. دانستن سوالاتی که هنگام مشاوره از شما میشود به شما در این امر کمک میکند. در تست شو به 18 تا از مهم ترین این سوالات میپردازیم.

تست شو  

 هنگامی که به دفتر مشاور می رسید، اغلب شاید آمادگی آن را نداشته باشید و برای همین هم هست که افراد در مواجهه با مشاورین ازدواج معمولا میترسند. به خصوص زمانی که تنش و احساسات شدیدی داشته باشید این موضوع خودش را بیشتر بروز میدهد. فراموشی و نگفتن موضوع اصلی از جمله مشکلاتی است که افراد در فرایند مشاوره با آن روبه رو هستند.

 

1. مشکلتان چیست؟

مشکلتان در ازدواجتان چیست

 

مسائلی که برای یکی از زوجین مهم است اغلب برای دیگری بی اهمیت به نظر می رسند. هنگامی که در یک رابطه هستید، جلسات مشاوره زوجین می تواند بر این تعارضات بالقوه تمرکز کند. از همسرتان بپرسید که به نظر او مسائل اصلی بین شما دو نفر چیست و برای اصلاح این وضعیت چه کاری می توان انجام داد.

برای مثال، همسرتان ممکن است فکر کند که شما زمان کافی را با هم نمی‌گذرانید، بنابراین شما باید دنبال راه حل هایی باشید که زمان بیشتری را همسر خود بگذرانید.

پس برای حل مشکل باید در مرحله اول بدانید آن مشکل چیست؟

 

2. چه مسائلی برای همسرتان اولویت دارند؟

دریابید که همسرتان چه مسائلی را مهمترین مسئله میداند. شما همچنین باید نظرات خود را در مورد آنچه که فکر می کنید مهم ترین مسائل هستند بیان کنید تا هر دوی شما بتوانید روی آنها با هم کار کنید.

 

3. آیا می خواهید طلاق بگیرید؟

آیا میخواهید طلاق بگیرید

 

اگر نگران این هستید که رابطه شما به نقطه بی بازگشتی رسیده است، یکی از واضح ترین سوالات مشاوره ازدواج این است که آیا باید با هم بمانید یا خیر. مگر اینکه هر دوی شما به طلاق پاسخ مثبت بدهید، بهتر است به عنوان راهی برای نجات ازدواجتان از طلاق، مشاوره را امتحان کنید. طلاق آسان یا کم هزینه نیست، بنابراین باید کاملاً مطمئن باشید که قبل از برداشتن آن گام، آماده تسلیم شدن هستید، زیرا پس از گرفتن آن تصمیم، برگشتن به حالت قبلی میتواند سخت باشد.

 

4. آیا این فقط یک مشکل است یا فقط در زمان دشواری هستیم؟

آیا واقعا ما مشکل داریم

 

همه روابط مراحل مختلفی را طی می کنند. بسته به اینکه در رابطه تان آن زمان چه می گذرد، ممکن است احساس کنید به ته خط رسیده اید. هنگام پرسیدن سوالات مشاوره ازدواج، مسائل خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا ازدواج شما واقعاً خراب شده یا فقط در مرحله دشواری از زندگی مشترکتان هستید.

 

5. قلباً چه احساسی راجع به رابطه تان دارید؟

ممکن است احساس کنید که مشکلات رابطه شما قابل حل است، در حالی که همسرتان احساس کند که برای نجات آن خیلی دیر شده است. اگر شریک زندگی تان را به مشاوره واداشته اید، به احتمال زیاد هنوز راه حلی برای کار کردن باقی مانده است.

میتوانید بخوانید: انواع عشق

 

6. چه چیزی در مورد شما همسرتان را آزار میدهد؟