پشتیبانی تست‌شو
به آینده امید داشته باش | تست شو

چرا باید امید به آینده را فراموش نکنیم؟

امید توانایی دیدن روشنی است وقتی همه‌جا تاریکی است ...

تست‌شو  

بالا و پایین زیاد دارد ... زندگی را می‌گوییم.


شاید برای همین هم خدا می‌گوید: «ما انسان را در رنج آفریدیم ...» و البته در پس این جمله، صدها بار از امید صحبت شده و اینکه چرا باید امید به آینده را فراموش نکنیم و از آن دست برنداریم ...
زندگی ما سرشار از فراز و نشیب‌هاست. زندگی می‌تواند هم مرگ پیش پای ما بگذارد و هم تولد، هم بیماری و مشکل و هم موفقیت، و هم تلخی و هم شیرینی ...


در همه حال مهم این است که از امید به آینده دست برنداریم ... بر سقف یک کلیسا نوشته شده است: «امید توانایی دیدن روشنی است وقتی همه‌جا تاریکی است ...»
پس بیایید ببینیم چطور می‌توانیم از امید دست برنداریم؟

امید به ما کمک می‌کند به اهدافمان برسیم

امید اندکی با خوش‌بینی فرق دارد. اگرچه که خوش‌بینی بسیار برای داشتن حال خوب مفید است، اما امید بیشتر از خوش‌بینی، حالت فعالانه دارد. امید به آینده به ما انگیزه می‌دهد که کارهای مثبت بکنیم، کارهایی که ما را به نتایج مثبت می‌رساند. احساس امیدواری به ما این امکان را می‌دهد که وقتی با چالش روبرو شدیم، برایش برنامه داشته باشیم.
به‌این‌ترتیب احتمال موفقیت ما بالاتر می‌رود ...

آزمون دهید: تست هوش هیجانی
کریستوفر ریو می‌گوید: «وقتی امید را برگزیدی، هر چیزی ممکن می‌شود ...»


حالا به نظر شما امید واهی داشته باشیم یا واقعی؟

امید واقعی یعنی برایش تلاش همه‌جانبه هم بکنیم. امید حقیقی تهدید‌های واقعی موجود را در نظر می‌گیرد و تلاش می‌کند بهترین راه برای عبور از میان آنها را پیدا کند. درحالی‌که امید واهی منجر به انتخاب‌های افراطی و تصمیم‌گیری‌های اشتباه می‌شود ...

مدیتیشن را برای بهبود مهارت امید داشتن، امتحان کنید.

هرگز نمی‌دانید چه اتفاقی خواهد افتاد، خوب یا بد

خیلی از ما نگران آینده هستیم و نمی‌دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد، چه خوب و چه بد. اغلب اوقات، رویدادهای ناشناخته (که از نظر ما شاید بد باشد) به‌نوعی به ما کمک خواهند کرد. پس خوشحال خواهید شد که این اتفاق افتاد و تعجب خواهید کرد که چرا در وهله اول از آن می‌ترسیدید. به خودتان بگویید: «بیا برویم خدا را ملاقات کنیم.»

آزمون دهید: آزمون کلیفتون
ذهن آگاه بودن به شما کمک می‌کند تا نه‌تنها از رویدادهای آینده نترسید، بلکه مشتاقانه منتظرشان بمانید ... دوست دارید ذهن آگاه شوید؟ روی لینک زیر کلیک کنید:

امید به ما کمک می‌کند تا موانع را به‌صورت موقعیت‌هایی برای پیشرفت ببینیم

همه ما با شکست و ناامیدی در زندگی‌مان رو‌به‌رو می‌شویم اما امید به آینده به ما کمک می‌کند تا هر مانعی را موقعیت و امکانی برای رشد و پیشرفت ببینیم. به‌این‌ترتیب هر چالشی که پیش روی ما قرار می‌گیرد را فرصت و موقعیتی خاص می‌بینیم.


در این صورت با یک پرسش روبرو می‌شویم: «چرا کارها درست پیش نرفت؟». و پاسخ ما این است که: «چطور می‌توانیم کاری کنیم که بار دیگر موفق شویم؟»


بدون امید با اولین شکست یا هروقت کارها خوب پیش نمی‌رود، به‌راحتی دست از کار می‌کشیم. امید به آینده به ما کمک می‌کند تا نقشه‌های گوناگونی بکشیم و آنها را پیش ببریم. امید به ما اجازه می‌دهد انتقاد‌پذیر شویم، وقتی شکست می‌خوریم ادامه دهیم و از اشتباهاتمان درس بگیریم ...


امید به آینده، بهترین فرصت برای تغییر و رشد است
بیشتر مردم کلمه «تغییر» را می‌شنوند و می‌ترسند. تغییر معمولاً شهرت بدی دارد، اما تغییر می‌تواند خوب باشد. مغز ما اغلب به حفظ حالت موجود تمایل دارد. اما ما باید در برابر آن مقاومت کنیم و خود را تغییر دهیم.


تغییرات می‌تواند ظریف و کوچک یا بزرگ باشد. همه ما باید نوعی تغییر، چه خوب و چه بد، داشته باشیم تا به‌عنوان یک فرد رشد کنیم. می‌دانم چند تغییر سخت است، اما خدا به شما شرایطی نمی‌دهد که نتوانید آن را کنترل کنید.

آزمون دهید: تست گلاسر

امید ما را خوشبخت‌تر می‌کند

شکی در آن نیست، امید خاصیت ایجاد حس خوب دارد.
امید تنش و نگرانی را از ما دور می‌کند و از اثر رویدادهای منفی در زندگی ما می‌کاهد. امید به ما کمک می‌رساند تا «به جنبه‌های مثبت زندگی» فکر کنیم و خوشبخت‌تر و شاد‌مان‌تر باشیم و احساس درماندگی و ناتوانی را از ما دور می‌کند و سلامت روانی ما را بهبود می‌بخشد. بیرون رفتن از منطقه امن و راحتی ترسناک اما لذت‌بخش است ...


شما نمی‌توانید در همان نقطه زندگی خود همیشه بمانید. این نشانه خوبی است که هر بار در یک‌زمان از منطقه راحتی خود خارج شوید، حتی اگر قرار است شکست بخورید ... ماندن در یک مکان برای مدت طولانی باعث فساد می‌شود. مثل یک مرداب ... اما شما می‌توانید نیلوفری زیبا در دل این مرداب باشید ...
اصلاً این خوب است که هرچند وقت یکبار کاری که شما را می‌ترساند انجام دهید ...

امید باعث شفا می‌شود ...

دانشمندان ثابت کرده‌اند که احساس امیدواری تأثیر فیزیولوژیکی مثبتی بر ما دارد. ارتباط میان ذهن و جسم ارتباطی کاملاً واقعی است. محققان دریافته‌اند که تغییر نگرش ذهنی می‌تواند وضعیت شیمی اعصاب را دگرگون کند.

آزمون دهید: تست ازدواج
امید به آینده می‌تواند درد را تسکین دهد. «ایمان» و «انتظار» که اجزای اصلی «امید» هستند می‌توانند با آزادکردن اندورفین‌ها و انکفالین‌ها مغزی که اثری مثل مورفین دارند، جلوی درد را بگیرند و در بعضی موارد امید اثر بسیار مهمی بر اعمال فیزیولوژیکی اصلی بدن مثل تنفس، گردش خون و ضربان قلب دارد.

در طول بیماری، امید بر سیستم عصبی اثر می‌گذارد و باعث بهبودی سریع‌تر می‌شود. این امر تا حدودی اثر دارو‌نما‌ها را توضیح می‌دهد، بهبود جسمانی آشکاری که فقط با نیروی امید ایجاد می‌شود ...

شما از آنچه فکر می‌کنید قوی‌تر هستید

بسیاری از مردم فکر نمی‌کنند که چه اندازه قدرتمندند ... آن‌ها چیزی را که فقط برخی افراد می‌دانند، نمی‌بینند. مغز ما توانایی‌های حیرت انگیزی دارد. این ارگان بسیار پیچیده به‌صورت اتفاقی برای ما تعبیه نشده است.

آزمون دهید: تست نئو

لینک کوتاه

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر