جشنواره جشنواره
پشتیبانی تست‌شو
ویلیام گلاسر کیست؟

ویلیام گلاسر کیست؟

ویلیام گلاسر مهندس ، روانپزشک و مشاور، بازیگر اصلی در تئوری آموزشی و تکامل عمل است. این روانپزشک آمریکایی در سال 1925 و به طور دقیق تر در 11 می در ایالت اوهایو به دنیا آمد.

تستشو  

5

ویلیام گلاسر مهندس، روانپزشک و مشاور، بازیگر اصلی در تئوری آموزشی و تکامل عمل است. در این مقاله از تست شو قصد داریم یک بیوگرافی در رابطه با ویلیام گلاسر به شما ارائه دهیم و بدانیم که نظریه او شامل چه چیزهایی است که تست گلاسر که بر اساس نیازهای شخصی می باشد را بر چه اصولی عرضه کرده است.

زندگینامه ویلیام گلسر

این روانپزشک آمریکایی در سال 1925 و به طور دقیق تر در 11 می در ایالت اوهایو به دنیا آمد. او در سال 1945 با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شد. پس از آن در سال 1948 فوق لیسانس روانشناسی و در سال 1953 دکترای پزشکی را به پایان رساند.

علاوه بر این بین سال های 1954 و 1957 او به عنوان رزیدنت در برنامه روانپزشکی در دانشگاه کالیفرنیا و بیمارستان سربازان خدمت کرد که به او اجازه داد در سال 1961 تخصص خود را در روانپزشکی کسب کند. گلاسر در طول دوران کاری پربار خود در محیط های متفاوتی مانند تحصیلات، زندگی خانوادگی و سلامت روان کار کرده است.

این تجربیات دقیقاً همان چیزی بود که به او اجازه داد نظریه خود را در مورد هرم یادگیری توسعه دهد. ویلیام گلاسر یک شبکه جهانی برای گسترش و اجرای ایده ها و رویکردهای خود ایجاد کرده است. ویلیام گلسر موسسه خود را در کالیفرنیا تأسیس کرد که به سرعت در مکان های بین المللی گسترش یافت. کارلین گلاسر، همسر وی، کتابچه‌های فعالیت دانش‌آموزی زیادی را برای کمک به آموزش فردگرایی روش‌شناختی ایجاد کرده است. برای درک رویکرد روش‌شناختی گلاسر، ابتدا باید با اصول اقتصاد رفتاری، روان‌درمانی واقع‌گرایی و تعالی آشنا شوید.

سطوح هرم یادگیری گلاسر

سطوح هرم یادگیری گلاسر

ویلیام گلاسر که نگران تلاش برای توضیح نحوه عملکرد دانش بود، به یک هرم فکر کرد. این تصور به او کمک کرد تا سطوحی را توسعه دهد که بسته به یک فعالیت معین، میزان کم یا زیاد یادگیری را برای ما نشان می دهد. سطوح ایجاد شده توسط گلاسر در اینجا از بالا تا پایه هرم بیان شده است، یعنی از سطوحی که بیانگر یادگیری کمتری هستند تا سطوحی که به نظر گلاسر بیشترین سود را در فرآیندهایمان برای ما دارند.

خواندن

به گفته گلاسر، در این فعالیت که شاید گسترده ترین در سیستم های آموزشی است، تنها 10 درصد را به دانش تبدیل می کنیم. این بدان معنا نیست که برای عقل مهم نیست; با این حال، روانپزشک توضیح می دهد که در مقایسه با سایر فعالیت ها، معمولاً یادگیری کمتر است.

آزمون دهید: آزمون کلیفتون

شنیدن

گلاسر توضیح می‌دهد که مثلاً وقتی به یک کلاس گوش می‌دهیم، تنها ۲۰ درصد از آنچه می‌شنویم به یادگیری تبدیل می‌کنیم.

دیدن

دیدن در دید گلاسر

30 درصد چیزهایی که دیده می شوند آموخته می شوند، زیرا دیدن عملی است که معمولاً ردپای عمیق تری در حافظه ما به جا می گذارد.

گوش دادن

وقتی حواس به فعالیت ها اضافه شود، یادگیری بیشتر می شود. به عنوان مثال، به استفاده از فیلم ها در کلاس درس یا توضیحاتی با اسلاید فکر کنیم که هم بینایی و هم مهارت های شنیداری ما را تحریک می کند. به گفته گلاسر، این به بهبود سطح یادگیری تا 50٪ کمک می کند.

مذاکره

این نشان دهنده آغاز سودآورترین سطوح است که با نقش فعالی که افراد در فرآیندهای یادگیری خود می پذیرند مشخص می شود. بنابراین، هنگام بحث با دیگران، ایده ها رد و بدل می شود، از مواضع دفاع می شود، دیگران کنار گذاشته می شوند و تفکر انتقادی بیشتر شکل می گیرد، یادگیری نزدیک به 70٪ است.

آزمون دهید: تست استعداد یابی تحصیلی انلاین

انجام دادن

باز هم نقش یادگیرنده همچنان فعال می شود. استفاده از دانش کسب شده در موارد واقعی و ملموس به یادگیری اجازه می دهد تا به 80٪ برسد.

آموزش دادن

در نهایت، پایه هرم ویلیام گلاسر شامل آموزش به دیگران است، فعالیتی که به 95٪ افراد اجازه می دهد تا یاد بگیرند.

نظریه انتخاب گلاسر چه چیزی را بیان می کند؟