پشتیبانی تست‌شو

تست کهن الگو قهرمان درون (PMAI)

71 سوال

25 دقیقه

تفسیر دارد

آزمون رایگان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

RateStar RateStar RateStar RateStar RateStar 4/55 (5)

میانگین امتیاز این تست

از نظر 40 کاربر

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

تست کهن الگو قهرمان درون (PMAI) توسط روانشناس مشهور کارل گوستاو یونگ Carl Jung ابداع شد و نوعی تست شخصیت شناسی است. وی این نظریه را مطرح کرد که انسان ها از نمادگرایی برای درک آسانتر مفاهیم پیچیده استفاده می کنند. در نتیجه تحقیقات خود، یونگ اظهار داشت : «اشکال یا تصاویری از ماهیت جمعی وجود دارد که عملاً در سراسر زمین به عنوان اجزای تشکیل دهنده اسطوره ها و در عین حال به عنوان محصولات فردی ناخودآگاه رخ می دهد.»

تست قهرمان درون

بنابراین، یونگ اظهار داشت که در طول همه زمان‌ها، مسیرهای معینی برای درک بیشتر و قابل تشخیص تر برای همه مردم وجود دارد. و اینکه این مسیرها برای درک بیشتر باید دسته بندی شوند. علاوه بر این، این دسته‌بندی‌ها ویژگی‌های شخصیتی را نشان می‌دهند که به راحتی قابل درک است و این به شرکت ها کمک کرد که به تشخیص کهن الگوی راحت تر مشتریان خود برای ارائه محصولات بپردازند.

«این کهن الگوها مانند سخت افزاری در روان ما نقش بسته است.»

آزمون کهن الگو قهرمان درون (PMAI)

زمانی که کهن الگوهای قهرمان درون به درستی شناسایی شوند، شخصیت، قهرمان درون را منعکس می‌کند و برای همسویی بهتر تیپ شخصیتی با شخصیت‌های خاص خود را شکل می‌دهند. ایده کهن الگوها نسبتاً جهانی است و ممکن است به ویژه به عنوان یک ابزار برای جهت دهی مدیران برند که به دنبال تمرکز بر تلاش های تیم خود هستند، موثر باشد.

تست کهن الگوی قهرمان درون شباهت بسیار زیادی به تست انیاگرام و تست MBTI دارد.

در این تست از تست شو به طور خلاصه به تست کهن الگوی قهرمان درون می‌پردازیم:

بیگناه

آزمون کهن الگو قهرمان درون (PMAI) | بیگناه

هر دوره اسطوره هایی از دوران طلایی یا شهر آرمان دارد که در آن زندگی کامل بوده یا خواهد بود. وعده شخصیت بیگناه این است که زندگی لازم نیست سخت باشد. در درون هر یک از ما بیگناهان، کودک خودجوش و قابل اعتمادی است که اگرچه کمی وابسته است، اما خوش‌بینی به سفر دارد. بیگناه، از ترس رها شدن، به دنبال امنیت است. بزرگترین نقطه قوت آنها اعتماد و خوش بینی است که آنها را برای دیگران محبوب می کند و بنابراین در جستجوی خود کمک و از دیگران حمایت می‌کنند. خطر اصلی آنها این است که ممکن است نسبت به ضعف های آشکار خود کور باشند یا شاید آنها را انکار کنند. آنها همچنین می توانند برای انجام وظایف قهرمانانه خود به دیگران وابسته شوند.

یتیم

آزمون کهن الگو قهرمان درون (PMAI) | یتیم

یتیم می‌داند همه می‌توانند مهم باشند. در خانه و بی تکلف، ساختار عمیقی را نشان می دهد که تحت تأثیر کودک زخمی یا یتیم است که انتظارات کمی از زندگی دارد، اما با همدلی، واقع گرایی و هوشمندی خیابانی، این شخصیت به ما می‌آموزد. یتیم، از ترس استثمار، به دنبال بازیابی آسایش رحم و ایمنی نوزاد در آغوش والدین مهربان است. برای انجام تلاش خود، آنها باید رنج مراحل رشدی را که از دست داده اند بگذرانند. نقطه قوت آنها وابستگی متقابل و واقع گرایی عملی است که در سنین پایین یاد گرفتند. یک خطر این است که آنها در ذهنیت قربانی قرار می گیرند و بنابراین هرگز به موقعیت قهرمانانه دست نمی یابند.

جنگجو

وقتی همه چیز گم شده به نظر می رسد، جنگجو سوار بر تپه می شود و تو را نجات می دهد. سخت و شجاع، این کهن الگو به ما کمک می کند تا اهدافی را تعیین کنیم و به آنها دست یابیم؛ همچنین بر موانع غلبه کنیم و در مواقع دشوار پایداری کنیم. اگرچه تمایل دارد دیگران را به عنوان دشمن ببیند در الگوهای فکری خود نسبتاً ساده است و به سادگی به دنبال پیروزی در هر چیزی است که با آنها روبرو می شود، ترس اساسی آنها از ضعیف بودن است. چالش آنها این است که به کاری که انجام می دهند معنی بدهند، شاید نبردهای خود را عاقلانه انتخاب کنند اما باید بدانند برای چه می‌جنگند.

حامی

آزمون کهن الگو قهرمان درون (PMAI) | حامی

حامی یک نوع دوست است که با شفقت، سخاوت و از خودگذشتگی برای کمک به دیگران حرکت می کند. اگر چه مستعد شهادت و رفتارهای توانمندساز است، اما حامیان به ما کمک می کند تا فرزندانمان را بزرگ کنیم، به نیازمندان کمک کنیم و ساختارهایی برای حفظ زندگی و سلامتی بسازیم. مراقبان ابتدا به دنبال کمک به دیگران هستند و این کار را با شفقت و سخاوت انجام می دهند. خطری که آنها می پذیرند این است که بخاطر کمک به دیگران ممکن است خودشان آسیب ببینند. آنها از خودخواهی، به ویژه در خود، بیزارند و از اینکه خودخواهی در آنها شکل بگیرد می‌ترسند.

جستجوگر

جستجوگر برای کشف ناشناخته ها، معلومات را رها می کند. این فرد ناهمواری درونی، شجاعت تنهایی و انزوا را برای جستجوی مسیرهای جدید دارد. این کهن الگو شمایل شکن که اغلب مخالف است، به ما کمک می کند منحصر به فرد بودن دیدگاه ها و فراخوان هایمان را کشف کنیم. جستجوگران به دنبال چیزی هستند که زندگی آنها را به نحوی بهبود بخشد، اما در انجام این کار ممکن است متوجه نباشند که چیزهای زیادی در درون خود دارند. آنها یادگیری را می پذیرند و در جستجوی خود جاه طلب هستند و اغلب از حمایت دیگران اجتناب می کنند. با نیاز به "آن را خودشان انجام دهند"، آنها به حرکت ادامه می دهند تا زمانی که هدف خود را پیدا کنند (و معمولاً خود واقعی خود را نیز پیدا می‌کنند.)

عاشق

آزمون کهن الگو قهرمان درون (PMAI) | عاشق

در پرسشنامه قهرمان درون، کهن الگوی عاشق بر همه نوع عشق حاکم است. از عشق والدین، دوستی، تا عشق معنوی اما آنها در روابط عاشقانه تخصص بالایی ندارند. در عین حال که می تواند انواع درد دل و درام را به همراه داشته باشد، به ما کمک می کند لذت را تجربه کنیم، به صمیمیت برسیم، تعهد کنیم و از سعادتمان پیروی کنیم. عاشق به دنبال سعادت عشق واقعی و همزیستی زوج الهی است. آنها اغلب شور و اشتیاق خود را در یک رابطه در انرژی و تعهد خود برای به دست آوردن عشق متقابل دیگری نشان می دهند. آنها هم از تنها ماندن و هم از دست دادن عشقی که به دست آورده‌اند می‌ترسند و این باعث می‌شود که دائماً روابط عاشقانه خود را حفظ کنند.

نابودگر

نابودگر تجسم خشم سرکوب شده در ساختارهایی است که دیگر در خدمت زندگی نیستند، حتی زمانی که این ساختارها هنوز توسط جامعه یا انتخاب های آگاهانه ما حمایت می شوند. اگرچه این کهن الگو می تواند بی رحم باشد، اما باغ را به گونه ای وجین می کند که امکان رشد جدید را فراهم می کند. ویرانگر شخصیتی متناقض است که مخرب بودن آن، نشان دهنده انگیزه مرگ و ترس درونی از نابودی است. به عنوان یک مبارز، آنها به امنیت خود بی توجه هستند و ممکن است دیگران را نیز در معرض خطر قرار دهند. تلاش آنها این است که تغییر کنند، خشم یا هر نیرویی را که آنها را به حرکت در می آورد رها کنند و به تعادل برگردند و انگیزه زندگی را پیدا کنند که آنها را حفظ کند. آنها اغلب به طرز شگفت آوری متواضع هستند.

خالق

آزمون کهن الگو قهرمان درون (PMAI) | خالق

کهن الگوی خالق همه تلاش های تخیلی، از عالی ترین هنر تا کوچکترین نوآوری در سبک زندگی یا کار را تقویت می کند. می‌تواند باعث شود که زندگی خود را با پروژه‌های جدید دائماً بارگذاری کنیم. با این حال، اگر به درستی کاتالیزه شود، به ما کمک می کند تا خود را به روش های زیبا بیان کنیم. خالقان از ترس اینکه همه چیز توهم است، در پی اثبات واقعیت خارج از ذهن خود هستند. بخش مهمی از تلاش آنها در یافتن و پذیرش خود، کشف هویت واقعی خود در ارتباط با دنیای بیرون است.

حاکم