پشتیبانی تست‌شو

تست کلیفتون (217 سوالی)

217 سوال

40 دقیقه

تفسیر دارد

آزمون رایگان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

RateStar RateStar RateStar RateStar RateStar 4/75 (5)

میانگین امتیاز این تست

از نظر 53 کاربر

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

تست کلیفتون برترین تست استعدادیابی، توسط Clifton Strengths طراحی شده است تا به افراد کمک کند با تبدیل ویژگی‌های شخصی به نقاط قوت، به پتانسیل کامل خود دست یابند. علم پشت تست کلیفتون بر اساس سالها تحقیق توسط روانشناس آموزشی دونالد کلیفتون است. نظریه دکتر کلیفتون نشان می‌دهد که وقتی استعداد طبیعی با مهارت‌ها و دانش های آموخته‌شده ترکیب شود، قدرت ایجاد می‌شود و برای رسیدن به بهترین‌ ورژن خود، ابتدا باید استعدادهای طبیعی خود را شناسایی کنیم. این دقیقاً همان چیزی است که تست شو در تست گالوپ کلیفتون به شما ارائه می دهد.

تست کلیفتون

این آزمون با بسیاری از تست های روان‌سنجی دیگر تفاوت دارد. به این دلیل که برای استفاده در فرآیند استخدام توصیه نمی‌شود؛ زیرا نتایج تست کلیفتون بر توسعه شخصی تمرکز دارد.

اطلاعات کلی تست کلیفتون:

نام تستGallup Clifton
نام طراح تستآقای گالوپ کلیفتون
تعداد سوالات217
مدت زمان40 دقیقه

به این ترتیب، بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که تست استعدادیابی کلیفتون را به میل خود انجام دهند و از آن برای مشخص کردن مسیرهای شغلی یا مهار استعدادهای خود از طریق یک برنامه توسعه گسترده‌تر استفاده کنند. البته امکان دارد تفسیر تست کلیفتون 217 سوالی توسط کارفرمایان، برای تیم‌ها یا کارکنان فردی، استفاده ‌شود که منجر به نیروی کار قوی‌تر و مولدتر می‌شود اما بهترین آزمون برای استخدام کارکنان و افزایش بهره برداری کارمندان تست نئو فرم کوتاه می باشد.

تست های پیشنهادی استعدادیابی:

تفاوت استعداد و قدرت در تست کلیفتون چیست؟

ما اشاره کردیم که انجام تست مهارت یابی گالوپ استعدادها را شناسایی می کند تا به افراد کمک کند آنها را به نقاط قوت تبدیل کنند. برای درک نحوه عملکرد آزمون، ابتدا باید تفاوت بین این دو عبارت را بررسی کنیم.
تفاوت استعداد و قدرت در تست کلیفتون

مهارت ها و دانش را می توان با سرمایه گذاری در زمان و تلاش به دست آورد، اما استعداد یک موهبت طبیعی است. استعداد بر اساس نوع تفکر، احساس و رفتار ما است و ریشه در شخصیت ما دارد. به عنوان مثال، بیایید به یک نماینده فروش نگاه کنیم. برای مشارکت دادن مشتری در فرآیند فروش، باید در مورد یک محصول و ویژگی های آن بیاموزد و در تکنیک هایی مانند پرسش های بی پایان آموزش ببیند. با این حال، اگر آنها فاقد اعتماد به نفس و سرسختی باشند، برای قرارداد بستن فروش با مشکل مواجه خواهد شد. او دانش و مهارت مناسبی دارد، اما استعداد ندارد و بنابراین نمی تواند هنر فروشندگی را یکی از نقاط قوت خود بشمارد. اساساً، استعدادهای ما ویژگی های ما هستند و نقاط قوت ما زمانی رشد می کنند که این ویژگی ها را به طور مولد به کار ببریم.

بر اساس نظریه آزمون کلیفتون، یک نقطه قوت به یک کار خاص و توانایی ما برای انجام آن کار با استانداردهای بالا است. برای انجام این کار، به سه جزء اصلی نیاز داریم:

مهارت استعداد دانش در تست کلیفتون

  1. استعداد
  2. مهارت ها
  3. دانش

پرسشنامه کلیفتون چه استعدادهایی را اندازه گیری می کند؟

استعدادهای اندازه گیری شده توسط پرسشنامه کلیفتون بر اساس تحقیقات دونالد کلیفتون در مورد برخی از موفق ترین افراد جهان و ویژگی هایی است که آنها دارند. در مجموع 34 استعداد وجود دارد که به عنوان پایه در نظر گرفته می شود. هر یک از این موارد تحت یکی از چهار دسته قرار می گیرند که به عنوان دامنه شناخته می شوند.

چهار حوزه عبارتند از:

اجرا

اجرا تست کلیفتون

در تحلیل تست کلیفتون مضامین تحت این دامنه به روشی که شما کارها را انجام می دهید مربوط می شود. اگر استعدادهای قوی در این زمینه دارید، شما فردی هستید که با داشتن منابع مناسب می توانید اتفاقات را رقم بزنید.

تأثیرگذاری

مضامین در تست گالوپ رایگان به استعدادهای شما برای برقراری ارتباط و توانایی شما در الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در اطرافیانتان اشاره دارد. کسانی که مضامین تأثیرگذار قوی دارند، اغلب رهبران مؤثری هستند.

ایجاد رابطه

همانطور که انتظار دارید، این مضامین چگونگی ارتباط شما با دیگران و استعدادهای شما برای متحد کردن افراد تحت یک هدف مشترک را بررسی می کند.

تفکر استراتژیک

تفکر استراتژیک

مضامین تحت این دامنه به نحوه پردازش اطلاعات و امکان تجسم مربوط می شود. نوآوری، خلاقیت و تصمیم گیری همه استعدادهایی هستند که در این دسته قرار می گیرند.

اکنون ما چهار حوزه پرسشنامه گالوپ کلیفتون CliftonStrengths را پوشش داده‌ایم، اجازه دهید نگاهی کوتاه به موضوعات استعدادی که در زیر هر کدام یافت می‌شود بیندازیم.

دست‌آورد

دست‌آورد

دست‌آوردها افرادی هستند که برای رسیدن به اهدافشان خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کنند. آنها نیاز ذاتی به موفقیت دارند و زمانی که سازنده باشند، بیشتر برآورده می شوند. این ها اشخاصی هستند که پس از رسیدن به هدف خود، هدف بعدی خود را به سرعت هدف گذاری کرده و بی امان به سمت آن حمله ور می شوند.

باور