مشخصات تست کلیفتون(217 سوالی) :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

تست کلیفتون (Clifton Gallup) برترین تست استعدادیابی

تست کلیفتون (Clifton Gallup) برترین تست استعدادیابی

 

تست کلیفتون (Clifton Gallup) برترین تست استعدادیابی، توسط CliftonStrengths طراحی شده است تا به افراد کمک کند با تبدیل ویژگی‌های شخصی به نقاط قوت، به پتانسیل کامل خود دست یابند. علم پشت تست کلیفتون بر اساس سالها تحقیق توسط روانشناس آموزشی دونالد کلیفتون است. نظریه دکتر کلیفتون نشان می‌دهد که وقتی استعداد طبیعی با مهارت‌ها و دانش های آموخته‌شده ترکیب شود، قدرت ایجاد می‌شود و برای رسیدن به بهترین‌ ورژن خود، ابتدا باید استعدادهای طبیعی خود را شناسایی کنیم. این دقیقاً همان چیزی است تست شو در تست گالوپ کلیفتون به شما ارائه می دهد، و این کار را با استفاده از یک روش پیچیده پروفایل شخصیت مبتنی بر روانشناسی شخصیت انجام می دهد.

این آزمون با بسیاری از تست های روان‌سنجی دیگر تفاوت دارد زیرا برای استفاده در فرآیند استخدام توصیه نمی‌شود زیرا نتایج تست کلیفتون بر توسعه شخصی تمرکز دارد.

به این ترتیب، بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که تست استعدادیابی کلیفتون را به میل خود انجام دهند و از آن برای مشخص کردن مسیرهای شغلی یا مهار استعدادهای خود از طریق یک برنامه توسعه گسترده‌تر استفاده کنند. البته امکان دارد تست گالوپ کلیفتون توسط کارفرمایان، برای تیم‌ها یا کارکنان فردی، استفاده ‌شود که منجر به نیروی کار قوی‌تر و مولدتر می‌شود اما بهترین آزمون برای استخدام کارکنان و افزایش بهره برداری کارمندان تست نئو فرم کوتاه می باشد.

 

تست های پیشنهادی استعدادیابی:

 

تفاوت استعداد و قدرت در تست کلیفتون چیست؟

تفاوت استعداد و قدرت

 

ما اشاره کردیم که تست کلیفتون استعدادها را شناسایی می کند تا به افراد کمک کند آنها را به نقاط قوت تبدیل کنند. برای درک نحوه عملکرد آزمون، ابتدا باید تفاوت بین این دو عبارت را بررسی کنیم.

مهارت ها و دانش را می توان با سرمایه گذاری در زمان و تلاش به دست آورد، اما استعداد یک موهبت طبیعی است. استعداد بر اساس نوع تفکر، احساس و رفتار ما است و ریشه در شخصیت ما دارد. به عنوان مثال، بیایید به یک نماینده فروش نگاه کنیم. برای مشارکت دادن مشتری در فرآیند فروش، باید در مورد یک محصول و ویژگی های آن بیاموزد و در تکنیک هایی مانند پرسش های بی پایان آموزش ببیند. با این حال، اگر آنها فاقد اعتماد به نفس و سرسختی باشند، برای قرارداد بستن فروش با مشکل مواجه خواهد شد. او دانش و مهارت مناسبی دارد، اما استعداد ندارد و بنابراین نمی تواند هنر فروشندگی را یکی از نقاط قوت خود بشمارد. اساساً، استعدادهای ما ویژگی های ما هستند و نقاط قوت ما زمانی رشد می کنند که این ویژگی ها را به طور مولد به کار ببریم.

بر اساس نظریه کلیفتون، یک نقطه قوت به یک کار خاص و توانایی ما برای انجام آن کار با استانداردهای بالا است. برای انجام این کار، به سه جزء اصلی نیاز داریم:

 

مهارت استعداد دانش در تست کلیفتون

 

  1. استعداد
  2. مهارت ها
  3. دانش

 

تست کلیفتون چه استعدادهایی را اندازه گیری می کند؟

اندازه گیری استعداد با تست کلیفتون

 

استعدادهای اندازه گیری شده توسط تست کلیفتون بر اساس تحقیقات دونالد کلیفتون در مورد برخی از موفق ترین افراد جهان و ویژگی هایی است که آنها دارند. در مجموع 34 استعداد وجود دارد که به عنوان پایه در نظر گرفته می شود. هر یک از این موارد تحت یکی از چهار دسته قرار می گیرند که به عنوان دامنه شناخته می شوند.

چهار حوزه عبارتند از:

اجرا: مضامین تحت این دامنه به روشی که شما کارها را انجام می دهید مربوط می شود. اگر استعدادهای قوی در این زمینه دارید، شما فردی هستید که با داشتن منابع مناسب می توانید اتفاقات را رقم بزنید.

 

اجرا تست کلیفتون

 

تأثیرگذاری: مضامین در اینجا به استعدادهای شما برای برقراری ارتباط و توانایی شما در الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در اطرافیانتان اشاره دارد. کسانی که مضامین تأثیرگذار قوی دارند، اغلب رهبران مؤثری هستند.

 

تأثیرگذاری تست کلیفتون

 

ایجاد رابطه: همانطور که انتظار دارید، این مضامین چگونگی ارتباط شما با دیگران و استعدادهای شما برای متحد کردن افراد تحت یک هدف مشترک را بررسی می کند.