جشنواره جشنواره
پشتیبانی تست‌شو

پرسشنامه میلون (MCMI)

175 سوال

45 دقیقه

تفسیر دارد

رایگان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

تست میلون (MCMI-III) چیست؟

تست میلون (MCMI-III) چیست؟

بر اساس نظریه تکاملی شخصیت و آسیب شناسی روانی تئودور میلون، ابزار مختصر تست میلون (MCMI-III) اندازه گیری 24 اختلال شخصیت و سندرم بالینی را برای بزرگسالان ارائه می دهد. این تست روان‌شناختی که به طور خاص برای کمک به ارزیابی اختلالات محور I و Axis II طراحی شده است، به پزشکان و روانپزشکان در تشخیص توسعه یک رویکرد درمانی که سبک شخصیت و رفتار مقابله‌ای بیمار را در نظر می‌گیرد و تصمیم‌های درمانی را بر اساس الگوی شخصیتی بیمار هدایت می‌کند، کمک می‌کند.

تست میلون (MCMI-III) برخلاف تست افسردگی گلدبرگ از 175 سؤال تشکیل شده است و معمولاً به طور متوسط ​​کمتر از 30 دقیقه طول می کشد تا آن را کامل کنید. پس از نمره گذاری آزمون، 29 مقیاس تولید می کند (24 مقیاس شخصیتی و بالینی، و 5 مقیاس برای تأیید نحوه نزدیک شدن فرد و انجام آزمایش.)

تست میلون (MCMI-III)  که زیر مجموعه تست های خودشناسی و روانسنجی است، اغلب در یک محیط بالینی زمانی که سؤالاتی در مورد تشخیص خاصی که ممکن است یک فرد داشته باشد، یا ویژگی‌های شخصیتی یا ویژگی‌هایی که او دارد و ممکن است بر توانایی فرد برای مقابله مؤثر با زندگی یا نگرانی‌های مربوط به سلامت روان تأثیر بگذارد، داده می‌شود. این تست به راحتی می‌تواند ویژگی های شخصیتی و سبک های شخصیتی را بسیار سریعتر و موثرتر از مصاحبه بالینی برای اکثر پزشکان روشن کند.

تست افسردگی گلدبرگ

15 تیپ و اختلال شخصیتی تست میلون (MCMI-III)

15 تیپ و اختلال شخصیتی تست میلون

تست میلون (MCMI-III) دارای 15 تیپ و اختلال شخصیتی است که در زیر نشان داده شده است

بازنشستگی/اسکیزوئید
خجالتی / اجتنابی
بدبین/ مالیخولیایی
تعاونی / وابسته
پرشور / هیپومانیک
اجتماعی/هیستریونیک
اعتماد به نفس / خودشیفته
ناسازگار/ضداجتماعی
قاطع / سادیست
وظیفه شناس / اجباری
شکاک / منفی گرا
رنجیده / مازوخیست
عجیب و غریب/اسکیزوتایپیال
دمدمی مزاج / مرزی
مشکوک/پارانوئید

تست میلون (MCMI-III) چگونه عمل می‌کند؟

تست میلون (MCMI-III) چگونه عمل می‌کند

تست میلون (MCMI-III) یک پرسش نامه هنجارشده خودسنج است که طیف گسترده ای از اطلاعات مربوط به شخصیت، هیجان و نگرش فرد را ارزیابی می‌کند. مخاطبان این پرسش نامه افراد بالای 18 سال هستند و پس از پرسش‌نامه MMPI دارای بیشترین کاربرد در فرهنگ‌های گوناگون در زمینه ارزیابی ابعاد شخصیتی و آسیب‌شناسی روانشناختی مراجعه کنندگان به مراکز بهداشت روان و یا نیازمندان به این مراکز در جهان شناخته شده است. تست میلون (MCMI-III) یکی از پرکاربردترین پرسش‌نامه‌های تست‌شو در زمینه روان‌شناسی بالینی است و از جمله آزمون‌های منحصر به فردیست که بر اختلال‌های شخصیت تأکید دارد.

سوالات متداول

تست میلون (MCMI-III) برای چیست؟

پرسشنامه چند محوری بالینی میلون (MCMI) یک ابزار ارزیابی خودشناسی است که برای کمک به تشخیص و درمان اختلالات شخصیت استفاده می شود. MCMI-IV مخفف عبارت Millon Clinical Multiaxial Inventory، نسخه چهارم است.

تست میلون (MCMI-III) چه چیزهایی را می سنجد؟

عملکرد معمولی: الگوهای ویژگی های شخصیتی سازگار

انواع / صفات غیر طبیعی: ویژگی ها یا صفات ناسازگار متوسط

اختلال: احتمال بیشتر اختلال عملکرد شخصیت

مزایای انجام تست میلون (MCMI-III) چیست؟

اولین مزیت این ارزیابی این است که در مقایسه با سایر ارزیابی های شخصیتی، مانند پرسشنامه شخصیت چند مرحله ای مینه سوتا (MMPI) وقت گیر نیست. یکی دیگر از مزایای این ارزیابی، همسویی آن با DSM-5-TR است.

همسویی مقیاس های شخصیت در ارزیابی با DSM-5-TR می تواند به پزشکان کمک کند تا اختلالات شخصیت را بهتر ارزیابی و درمان کنند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم پرسشنامه میلون (MCMI) را انجام دهید تا به نیاز‌های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.

پرسشنامه میلون (MCMI) | تست شو
رایگان

پرسشنامه میلون (MCMI)

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر