مشخصات پرسشنامه میلون (MCMI) :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

تست میلون (MCMI-III) چیست؟

تست میلون (MCMI-III) چیست؟

 

بر اساس نظریه تکاملی شخصیت و آسیب شناسی روانی تئودور میلون، ابزار مختصر تست میلون (MCMI-III) اندازه گیری 24 اختلال شخصیت و سندرم بالینی را برای بزرگسالان ارائه می دهد. این تست روان‌شناختی که به طور خاص برای کمک به ارزیابی اختلالات محور I و Axis II طراحی شده است، به پزشکان و روانپزشکان در تشخیص توسعه یک رویکرد درمانی که سبک شخصیت و رفتار مقابله‌ای بیمار را در نظر می‌گیرد و تصمیم‌های درمانی را بر اساس الگوی شخصیتی بیمار هدایت می‌کند، کمک می‌کند.

تست میلون (MCMI-III) برخلاف تست افسردگی گلدبرگ از 175 سؤال تشکیل شده است و معمولاً به طور متوسط ​​کمتر از 30 دقیقه طول می کشد تا آن را کامل کنید. پس از نمره گذاری آزمون، 29 مقیاس تولید می کند (24 مقیاس شخصیتی و بالینی، و 5 مقیاس برای تأیید نحوه نزدیک شدن فرد و انجام آزمایش.)

تست میلون (MCMI-III)  که زیر مجموعه تست های خودشناسی و روانسنجی است، اغلب در یک محیط بالینی زمانی که سؤالاتی در مورد تشخیص خاصی که ممکن است یک فرد داشته باشد، یا ویژگی‌های شخصیتی یا ویژگی‌هایی که او دارد و ممکن است بر توانایی فرد برای مقابله مؤثر با زندگی یا نگرانی‌های مربوط به سلامت روان تأثیر بگذارد، داده می‌شود. این تست به راحتی می‌تواند ویژگی های شخصیتی و سبک های شخصیتی را بسیار سریعتر و موثرتر از مصاحبه بالینی برای اکثر پزشکان روشن کند.

تست میلون (MCMI-III) دارای 15 تیپ و اختلال شخصیتی است که در زیر نشان داده شده است

15 تیپ و اختلال شخصیتی تست میلون

 

بازنشستگی/اسکیزوئید
خجالتی / اجتنابی
بدبین/ مالیخولیایی
تعاونی / وابسته
پرشور / هیپومانیک
اجتماعی/هیستریونیک
اعتماد به نفس / خودشیفته
ناسازگار/ضداجتماعی
قاطع / سادیست
وظیفه شناس / اجباری
شکاک / منفی گرا
رنجیده / مازوخیست
عجیب و غریب/اسکیزوتایپیال
دمدمی مزاج / مرزی
مشکوک/پارانوئید

تست میلون (MCMI-III) چگونه عمل می‌کند؟

تست میلون (MCMI-III) چگونه عمل می‌کند

 

تست میلون (MCMI-III) یک پرسش نامه هنجارشده خودسنج است که طیف گسترده ای از اطلاعات مربوط به شخصیت، هیجان و نگرش فرد را ارزیابی می‌کند. مخاطبان این پرسش نامه افراد بالای 18 سال هستند و پس از پرسش‌نامه MMPI دارای بیشترین کاربرد در فرهنگ‌های گوناگون در زمینه ارزیابی ابعاد شخصیتی و آسیب‌شناسی روانشناختی مراجعه کنندگان به مراکز بهداشت روان و یا نیازمندان به این مراکز در جهان شناخته شده است. تست میلون (MCMI-III) یکی از پرکاربردترین پرسش‌نامه‌های تستشو در زمینه روان‌شناسی بالینی است و از جمله آزمون‌های منحصر به فردیست که بر اختلال‌های شخصیت تأکید دارد.