مشخصات تست میزان بی ثباتی ازدواج (احتمال طلاق) :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

تست میزان بی ثباتی ازدواج چیست؟

تست میزان بی ثباتی ازدواج

 

بی ثباتی پیوند زناشویی از اتفاق های قابل توجه جهان معاصر است. هیچ جامعه ای از این شکنندگی مبرا نیست و در هر سطح از جامعه رخ میدهد

اصطلاح «از هم پاشیدگی زناشویی» طلاق، جدایی و همچنین دوری باعث میشود که هم زوجین و هم فرزندان استرس عاطفی شدیدی را تجربه کنند. روابط با کیفیت بالا و حمایتی برای توسعه افراد سالم در تمام جنبه های زندگی ضروری است. پژوهش ها به کرات افرادی را به تصویر می کشند که در روابط مثبت قرار دارند، سلامت و عملکرد روانی و جسمی بهتری دارند. ازدواج به عنوان یک عرف مهم، یک رابطه شخصی است با اثرات عمومی عظیم. ازدواج موفق هم بهترین شرط لازم برای مردان و هم زنان بابت داشتن زندگی سالم و شاد است.

 

ذهنیت طلاق

راه خروج از بحران‌های زناشویی

 

گاهی اوقات یک فرد تصور میکند تنها راه خروج از بحران‌های زناشویی که بعد از گذشت زمانی از ازدواجشان به وجود می‌آید، جدایی یا طلاق است. این بخش، رشد ذهنیت طلاق نام دارد که محصول بی ثباتی ازدواج است.

 

عوامل موثر در بی ثباتی ازدواج

عوامل موثر در بی ثباتی ازدواج

 

عوامل بسیاری در سوق دادن فرد یا زوج به سمت طلاق مؤثرند که میتوان به طور کل، به عوامل اجتماعی، رفتاری، جنسی، خانگی، مذهبی، مالی و به طور خاص به عواملی نظیر پایین بودن رضایت زناشویی و رابطه جنسی، تعارض های مکرر، نبود فرزند، سطح تحصیلات، شاغل بودن زنان و ... اشاره کرد.

زوج ها در روند زندگی زناشویی با بحران ها و مسائل متعددی روبرو می‌شوند که در آن‌ها هیجاناتی تولید میکند. تلاش های هر یک از زوج ها در زمینه نظارت بر احساسات و افکارشان نقش مهمی در مقابله با واکنش های شدید تولیدشده توسط این رویدادها دارد به طوری که عدم مهارت در نظارت و تنطیم هیجانات می‌تواند منجر به اندوهگینی و حتی آسیب روانی شود که مخل تداوم یک رابطه صمیمانه است.

 

شاخص بی ثباتی ازدواج

شاخص بی ثباتی ازدواج

 

تست میزان بی ثباتی ازدواج یک پرسشنامه 14 سؤالی است که برای اندازه گیری عدم ثبات ازدواج توسط بوث، جانسون و ادواردز تدوین شده است. این شاخص به صورت صفر و یک نمره گذاری میشود. گزینه بله برابر با یک و گزینه خیر برابر با صفر می‌باشد. پاسخ‌های نمیدانم، بله محسوب میشوند. کمترین نمره در این پرسشنامه 0 و بیشترین نمره برابر با 14 است. نمره پایین در این شاخص به معنای ثبات بیشتر ازدواج و زندگی زناشویی و نمره بالا بیانگر بالا بودن بی‌ثباتی ازدواج می‌باشد. روایی این مقیاس در پژوهش‌های متعددی مورد سنجش و تأیید قرار گرفته است و همبستگی مثبت آن با مقیاس‌های مربوط به مشکلات و اختلاف زناشویی و همبستگی منفی آن با مقیاس‌های مربوط به تعامل و خرسندی زناشویی همبستگی مورد تأیید قرار گرفته است.