پشتیبانی تست‌شو

پرسشنامه رغبت میشل گوکلن

20 سوال

5 دقیقه

تفسیر دارد

35,000 تومان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

RateStar RateStar RateStar RateStar RateStar 5/00 (5)

میانگین امتیاز این تست

از نظر 1 کاربر

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

فهرست مطالب

آخرین ویرایش | اردیبهشت 1402

معرفی تست رغبت سنج شغلی میشل کوگلن

پرسشنامه میشل گوکلن که یکی از تست‌های خودشناسی بوده و این آزمون خودشناسی در وب سایت تست‌شو ارائه شده است.

این تست برای سنجش علاقه و تمایل شما به حرفه‌ها و شغل‌های مختلف استفاده می‌شود. در این پرسشنامه، چهار فعالیت به شما پیشنهاد می‌شود و شما باید فعالیتی را که بیشترین علاقه را دارید را انتخاب کنید. نکته مهم این است که فقط به علاقه و خوشحالی خود توجه کنید و از استعدادها و تحصیلات صرف نظر کنید.

اگر به هیچکدام از چهار فعالیت علاقه نداشتید، سعی کنید گزینه‌ای را انتخاب کنید که تمایل بیشتری نسبت به سایر گزینه ها دارید.

بهتراست که اولین پاسخی که به ذهنتان می‌رسد را انتخاب کنید و به گزینه ها عمیق فکر نکنید سپس فعالیت‌های انتخاب شده را مطالعه کنید.

این مطالعه از چهار جهت صورت می‌گیرد:

- اگر علاقمندی شما به فعالیت‌های ذهنی، دقیق و درونی بیشتر باشد، به معنی آن است که شما به فعالیت‌هایی که نیازمند صبر، حوصله، دقت و تفکر زیادی هستند، علاقه دارید.

- اگر علاقمندی شما به صرف نیرو، ریسک کردن و فعالیت‌های عضلانی بیشتر باشد، فعالیت‌هایی که نیازمند ریسک کردن، تصمیم‌گیری لحظه ای و استفاده از نیروی بدنی هستند، برای شما جذابتر هستند.

- اگر علاقمندی شما به کسب قدرت، خودنمایی، تشخیص و ارزشمندی بیشتر باشد، شما تمایل دارید تا قدرت خود را نشان دهید و در واقع خودتان را بر دیگران ارجح کنید و شما دوست دارید خودتان را به عنوان یک فرد مسلط نشان دهید.

- اگر علاقمندی شما به فعالیت‌های اجتماعی بیشتر باشد، شما به ارتباط با مردم و روابط عمومی بالا علاقه دارید و تنهایی برایتان سخت است. شما دوست دارید مشکلاتی که به افراد دیگر مرتبط است را حل کنید.

پس براساس علاقه‌تان به یکی از این چهار نوع فعالیت، می‌توانید تشخیص دهید که شما به کدام نوع حرفه علاقه‌مند هستید.

رغبت های شغلی میشل گوکلن

هدف این پرسشنامه سنجش رغبت‌های افراد است و بر اساس نتایج تحلیل پرسشنامه، مشاغل مناسب و سرگرمی‌های مربوط به هر فرد را بر اساس رغبت‌های وی مشخص می‌نماید.

تست های مرتبط خودشناسی:

میشل گوکلن کیست؟

میشل گوکلن  کیست؟

میشل گوکلن یک روانشناس و نویسنده فرانسوی بود که تلاش کرد طالع بینی را از طریق مطالعات خاص خود در مورد همبستگی بین شخصیت و تأثیرات کیهانی بر مبنای علمی قرار دهد.

گوکلن در 13 نوامبر 1928 در پاریس متولد شد و در دانشگاه سوربن پاریس تحصیل کرد.

در سال 1954 با فرانسوا اشنایدر، نویسنده علمی و روانشناس ازدواج کرد که با او در زمینه تحقیق و نویسندگی همکاری کرد. گوکلن در نیروهای ذخیره نظامی فرانسه خدمت و به درجه ستوان رسید. او در سال 1956 روانشناسی و نویسندگی را آغاز کرد.

او با همسرش آزمایشگاهی برای مطالعه روابط بین ریتم های کیهانی و روان فیزیولوژیک در پاریس تأسیس کرد.

در سال 1949، با دریافت این که مطالعات کمی قبلی در طالع بینی فاقد کنترل های کافی است، گواکلین ها شروع به جمع آوری مجموعه های بزرگی از داده های تولد و تجزیه و تحلیل موقعیت های سیاره ای در رابطه با عوامل مختلف، به ویژه انتخاب شغل و عملکرد کردند.

تحقیقات او در مجموعه‌ای از کتاب‌ها با ساعت‌های کیهانی در سال 1967 منتشر شد. این تحقیقات توسط جامعه نجومی به عنوان خبر خوب مورد استقبال قرار گرفت، حتی اگر یافته‌ها با بسیاری از تأییدیه‌های استاندارد نجومی در تضاد بود.

گاوکلین در مورد مطالعات خود در "کیهان‌روان‌شناسی" نوشت:

"تا آغاز این قرن، علم بر این باور بود که انسان در انزوا بر روی زمین است و از بقیه جهان جدا شده است. اکنون می دانیم که ساعت های بیولوژیکی مغز و بدن ما با حرکت نیروهای کیهانی هماهنگ شده اند... این برداشت جدید نه تنها باید پیامدهای علمی، بلکه فلسفی و حتی شعری برای تفکر مدرن داشته باشد.»

سوالات متداول

تست رغبت سنج شغلی میشل گولکن چه شاخصه هایی را می سنجد؟

علاقه مندی به فعالیت‌های ذهنی، دقیق و درونی - علاقمندی به صرف نیرو، ریسک کردن و فعالیت‌های عضلانی - علاقمندی به کسب قدرت، خودنمایی، تشخیص و ارزشمندی- علاقمندی به فعالیت‌های اجتماعی را می سنجد.

کاربرد تست رغبت سنج شغلی میشل گولکن چیست؟

هدف این پرسشنامه سنجش رغبت‌های افراد است و بر اساس نتایج تحلیل پرسشنامه، مشاغل مناسب و سرگرمی‌های مربوط به هر فرد را بر اساس رغبت‌های وی مشخص می‌نماید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم پرسشنامه رغبت میشل گوکلن را انجام دهید تا به نیاز‌های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.

لینک کوتاه
پرسشنامه رغبت میشل گوکلن | تست شو

پرسشنامه رغبت میشل گوکلن

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر