مشخصات تست استعدادیابی هالند (Holland) :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

تست هالند ؛ بهترین تست استعدادیابی شغلی جهان

یافتن شغلی متناسب با شخصیت شما با تست هالند بیش از هر زمان دیگری به شما نزدیک است. در ابتدا باید به شما تبریک بگوییم که میخواهید این تست را انجام دهید زیرا فردی که به دنبال خواندن مقاله تفسیر تست استعداد یابی هالند و انجام این تست باشد قطعاً به دنبال موفقیت در اهداف خود است و میخواهد گامی بزرگ در راستای رسیدن به موفقیت بردارد.

 

بهترین تست هالند

 

از آنجا که یکی از اهداف تعلیم و تربیت، تسهیل رشد حرفه ای و هدایت شغلی فرد است، قسمت اعظم این وظیفه در حیطه وظایف آموزش و پروش قرار می گیرد. در حقیقت رشد حرفه ای و هدایت شغلی مربوط به یک مرحله یا دوره تحصیلی خاصی نیست و باید به تدریج متناسب با سن و رشد ویژگی های شخصیتی کودکان به جلو رود و در تمام سال های تحصیل ادامه یابد تا به مرحله تکامل خود برسد. تست هالند آزمونی است که فرد میتواند علایق، استعدادها، توانایی ها، خصوصیات شخصیتی و به طور کلی نقاط ضعف و قوت خود را به درستی بشناسد و با تصویری نسبتاً واضح از ویژگی های خود و شناخت نیازها و مشاغل جامعه با خیالی آسوده دست به انتخاب شایسته بزند.

متاسفانه امروزه بسیاری از نوجوانان و جوانان کشور ما سرگردانند و بر سر چند راهی قرار گرفته‌اند، نه به توانایی های واقعی خود واقفند، نه به اطلاعات کافی درباره مشاغل جامعه دارند و نه قادر به پیشبینی مشاغل مورد نیاز جامعه در زمان آینده هستند. نوجوانان نمی‌دانند کدام راه را برگزینند، کدام رشته تحصیلی را انتخاب کنند و کدام شغل برایشان مناسب‌تر است. آیا باید به دنبال علایق و توانایی خود باشند یا آرزوهای پدر و مادر را برآورده سازند و یا به توصیه دوستان و اطرافیان گوش دهند. راه منظم و معقولی که به درستی آنان را هدایت کند نمی شناسند.

 

انتخاب رشته تحصیلی با هالند

 

در مواردی رشته های تحصیلی دبیرستان به آنان تحمیل می شود و یا با شک و تردید دست به انتخاب می‌زنند و این تردید همچنان تا مرحله انتخاب رشته دانشگاهی برای آنان باقی می‌ماند. گاه انتخاب رشته دانشگاهی را هم نه به جهت علاقه و یا استعداد بلکه صرفاً به منظور ورود به دانشگاه انجام می دهند و این ماجرا همچنان تا زمان ورود به بازار کار و بعد از آن نیز ادامه دارد.

 

بیشترین لذت از شغل خود با تست هالند

لذت بردن از شغل مورد علاقه هالند

 

وقتی کارهایی را که دوست دارید انجام می دهید، از کار خود لذت می برید. تیپ‌های هالند در مجموعه تست شخصیت شناسی قرار دارد که توسط روانشناس جان ال هالند در دهه 1970 ایجاد شدند. دکتر هالند استدلال کرد که افراد در محیط های کاری که با ترجیحات آنها مطابقت دارد بهترین کار را انجام می دهند. افراد و محیط های کاری را می توان برای بهترین تناسب با یکدیگر هماهنگ کرد. اکثر مردم ترکیبی از دو یا سه تیپ های شخصیتی تست هالند هستند. این دو یا سه تیپ های شخصیتی در واقع "کد هالند" شما هستند.

 

پیدا کردن شغل رویایی با تست هالند

تطبیق علایق خود با یک شغل هالند

 

کارهایی هستند که از انجام آنها لذت می برید، فارغ از صنعت یا عنوان شغلی. کلید یافتن شغلی رضایت بخش، تطبیق علایق اساسی خود با مشاغل است. به عنوان مثال، یک فرد اجتماعی دیوانه می شود که تمام روز در یک دفتر تنها بنشیند. یا اگر اهل هنر هستید، احتمالاً از رعایت یک سری قوانین سختگیرانه در شغل خود متنفر هستید. به همین دلیل است که آزمون های شغلی و حرفه ای مانند تست هالند می تواند بسیار مفید باشد.

 

تست های شخصیت بر اساس کدهای تیپ شخصیتی هالند

تست های شخصیت بر اساس کدهای تیپ شخصیتی هالند

 

کدهای تست هالند یکی از محبوب ترین مدل هایی است که امروزه برای آزمون های شغلی استفاده می شود. هالند استدلال می کرد که انتخاب یک حرفه بیانی از شخصیت است. در مدل هالند شش تیپ شخصیتی وجود دارد و بیشتر افراد در چند دسته قرار می گیرند:

واقع گرایانه: عملی، فیزیکی، بتن، عملی، ماشینی و ابزار محور

تحقیقی: تحلیلی، فکری، علمی، کاوشگر، متفکر

هنری: خلاق، اصیل، مستقل، آشفته، مبتکر، رسانه، گرافیک و متن

اجتماعی: تعاون، حمایت، کمک، شفا/پرورش، آموزش

کارآفرینی: محیط های رقابتی، رهبری، متقاعدسازی، وضعیت

متعارف: جزئیات محور، سازماندهی، دفتری

 

مشاغل کد هلند - قلب بسیاری از آزمون های شغلی

مشاغل کد هالند

 

چه نوع کارهایی را دوست دارید انجام دهید؟ در آزمون استعداد شغلی هالند تستشو شرکت کنید و فقط در چند دقیقه بینش بیشتری نسبت به علایق کاری خود کسب کنید.

 

کد هالند نوع واقعی