مشخصات پرسشنامه رضایت از خود :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

تست رضایت از خود چیست؟

تست رضایت از خود

 

همه انسانها در زندگی آرزوها، رویاها و اهدافی دارند و در صورت تحقق اهداف از زندگی خود راضی هستند. میزان رضایتمندی فرد از زندگی خود همان احساس درونی و برداشت ذهنی است كه فرد از خود، اطرافیان و جهان پیرامون خود دارد. اگر فرد احساس كند انسان مفید و ارزشمندی است در شكل گیری عزت نفس به او كمك می كند در نتیجه میزان رضایت از خود نقش مهمی در میزان عزت نفس فرد دارد. این تست میزان رضایت شما را از خودتان را ارزیابی می كند. رضایت از خود زمانی امکان پذیر می شود که فرد نیز آن اهداف و علایق خود رسیده باشد و رضایت از خود جنبه مثبت و پیش رونده ای رو به آینده برای فرد دارد.

 

شما می توانید با ایجاد چند تغییر کوچک زندگی رضایت بخش تری داشته باشید

راضی بودن و احساس رضایت چیزی است که در نهایت همه ما برای آن تلاش می کنیم. بنابراین از خود بپرسید: آیا من واقعا از زندگی خود راضی هستم؟ اگر پاسخ منفی است، زمان انجام تست رضایت از خود و تغییر است. برای داشتن یک زندگی رضایت بخش، کمی وقت بگذارید و به چیزهای زیر فکر کنید.

.1 روی نکات مثبت تمرکز کنید.

روی نکات مثبت تمرکز کنید

 

گرفتار شدن در تله منفی برای هر کسی آسان است. مدام به کارهایی که باید انجام شود، کارهایی که باید انجام می شد، اشتباهات انجام شده و غیره فکر کنید. چیزهایی در زندگی شما برای هر چیز منفی که به ذهنتان می رسد، خودتان را مجبور کنید که یک چیز مثبت پیدا کنید. این منجر به دید مثبت تر به زندگی و نگرش مثبت تر در دراز مدت می شود.

 

.2 راه تسکین استرس خود را پیدا کنید.

راه تسکین استرس

 

بفهمید چه چیزی شما را آرام می کند، چیزهایی که بیشتر استرس شما را کاهش می دهند. گاه نواختن گیتار باشد یا ورزش، یا هر چیز دیگری، باید سرگرمی را پیدا کنید که ذهن شما را آرام کند و حس آرامش درونی به شما بدهد. به این نکته توجه کنید که از برنامه پرمشغله خود برای تمرین منظم فعالیت های تسکین استرس خود صرف نظر کنید.

 

.3 از اینکه برای خودتان وقت می‌گذارید نترسید.

از اینکه برای خودتان وقت می‌گذارید نترسید

 

طبیعی است که افراد در هنگام مشغله کاری غرق در کار شوند. به جای اینکه به خود اجازه دهید آنقدر غرق شوید که فقط دستان خود را با ناامیدی بالا بیاورید و تسلیم شوید، یاد بگیرید تشخیص دهید چه زمانی به نقطه شکست خود نزدیک می شوید و سپس استراحت کنید. از گرفتن یک روز شخصی خجالت نکشید. توجه داشته باشید که سلامت روان شما به اندازه سلامت جسمی شما مهم است.

 

.4 مسئولیت اعمال خود را بپذیرید.

مسئولیت اعمال خود را بپذیرید

 

وقتی در موقعیت بدی قرار می گیرید، انگشت سرزنش دیگران برای به وجود آمدن مشکلتان آسان است، اما این مشکل را برطرف نمی کند. به جای تمرکز بر آنچه می‌توان انجام داد، مسئولیت اعمال خود را بپذیرید و سپس وضعیت را بررسی کنید. چیزهایی را که می توانید، کنترل کنید و هر چیز دیگری را رها کنید. در جایی که می توانید تغییرات مثبت ایجاد کنید، چه در زندگی کاری یا شخصی، و چیزهایی را که نمی توانید تغییر دهید بپذیرید.

 

.5 درک بیشتری داشته باشید.

درک بیشتری داشته باشید

 

یکی از بزرگترین عوامل استرس زا برای اکثر افراد ناشی، سوء تفاهم است. توسعه توانایی دیدن از دیدگاه شخص دیگر بدون تعصب موهبتی است که افراد کمی از آن برخوردارند، اما یک ویژگی ارزشمند است. هنگام مکالمه، بدون قضاوت گوش دهید و ذهن خود را آزاد بگذارید. این به شما امکان می دهد دوستان بیشتری پیدا کنید. توانایی دیدن از منظر دیگری به شما امکان می دهد بیشتر بیاموزید و انتزاعی تر فکر کنید.

 

.6 روابط خود را دوباره ارزیابی کنید.