مشخصات پرسشنامه استرس :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

امروزه بسیاری از افراد (به‌ویژه با نزدیک شدن به میانسالی) احساس می‌کنند با افزایش فشار زندگی، دفاع هیجانی آنان به نوعی تضعیف شده است. هرکس در مقابل خطر و تهدید، با نمایش درجه‌ای از واکنش هیجانی، عکس‌العمل نشان می‌دهد، اما تغییر در میزان استرس ایجاد شده توسط یک موقعیت خاص، اهمیتی دوچندان می‌یابد. همه افراد توان آن را ندارند تا به شکلی مطلوب خود را با شرایط وفق داده و سازگار کنند و همین عدم سازگاری اغلب خود را به شکل علائم بیماری‌های جسمانی یا حالت‌های غیر عادی ذهنی آشکار می‌کند.
تست سنجش استرس
در مجموع می‌توان گفت این تغییرات، الگوهای رفتاری‌ای هستند که اصطلاحاً "نوروتیک" یا روان رنجوری نامیده می‌شوند. متأسفانه این کلمه، مفهومی نامطلوب در نزد عامه مردم پیدا کرده است و عموماً روان رنجور خویی را با جنون و دیوانگی برابر می‌پندارند. در واقع هیچ چیز نمی‌تواند تا این حد از حقیقت فاصله داشته باشد. مقداری روان رنجور خویی در همه افراد وجود دارد. لااقل در هر فردی که زندگی فیزیکی یا فکر فعال را دنبال می‌کند و با این واقعیت روبرو است که در هیچ زمانی جهان رها از مشکلات نخواهد بود، درجه‌ای از روان‌رنجورخویی وجود خواهد داشت.
این پرسشنامه به شما امکان می‌دهد تا ارزیابی صادقانه‌ای از نحوه واکنش خود نسبت به استرس‌های پیچیده روان‌شناختی، جامعه‌شناختی و فیزیولوژیکی زندگی امروز داشته باشید. میل این پرسشنامه بر اساس ارزیابی دقیق روان‌شناختی بالینی استوار است. با این وجود این ارزیابی تنها یک راهنماست و نمی‌تواند بیانیهای دقیق یا جامع درباره شخصیت شما باشد.