جشنواره جشنواره
پشتیبانی تست‌شو

تست استرس

43 سوال

15 دقیقه

تفسیر دارد

رایگان

برای خرید گروهی این تست اینجا کلیک کنید

RateStar RateStar RateStar RateStar RateStar 4/00 (5)

میانگین امتیاز این تست

از نظر 2 کاربر

شاخص‌‌های ارزیابی این تست :

اشتراک گذاری با دیگران :

آخرین ویرایش | شهریور 1402

تست استرس چیست و به چه کاری می‌آید؟

امروزه بسیاری از افراد (به‌ویژه با نزدیک شدن به میانسالی) احساس می‌کنند با افزایش فشار زندگی، دفاع هیجانی آنان به نوعی تضعیف شده است. هرکس در مقابل خطر و تهدید، با نمایش درجه‌ای از واکنش هیجانی، عکس‌العمل نشان می‌دهد؛ اما تغییر در میزان استرس ایجاد شده توسط یک موقعیت خاص، اهمیتی دوچندان می‌یابد. همه افراد توان آن را ندارند تا به شکلی مطلوب خود را با شرایط وفق داده و سازگار کنند و همین عدم سازگاری اغلب خود را به شکل علائم بیماری‌های جسمانی یا حالت‌های غیر عادی ذهنی آشکار می‌کند.

در مجموع می‌توان گفت این تغییرات، الگوهای رفتاری‌ای هستند که اصطلاحاً "نوروتیک" یا روان رنجوری نامیده می‌شوند. متأسفانه این کلمه، مفهومی نامطلوب در نزد عامه مردم پیدا کرده است و عموماً روان رنجور خویی را با جنون و دیوانگی برابر می‌پندارند. در واقع هیچ چیز نمی‌تواند تا این حد از حقیقت فاصله داشته باشد.

مقداری روان رنجور خویی در همه افراد وجود دارد. لااقل در هر فردی که زندگی فیزیکی یا فکر فعال را دنبال می‌کند و با این واقعیت روبرو است که در هیچ زمانی جهان رها از مشکلات نخواهد بود، درجه‌ای از روان‌رنجورخویی وجود خواهد داشت.

تفسیر تست استرس تستشو با ارزیابی حرفه ای

تست استرس

تست استرس های زندگی به شما امکان می‌دهد تا ارزیابی صادقانه‌ای از نحوه واکنش خود نسبت به استرس‌های پیچیده روان‌شناختی، جامعه‌شناختی و فیزیولوژیکی زندگی امروز داشته باشید. میل این تست بر اساس ارزیابی دقیق روان‌شناختی بالینی استوار است. با این وجود این ارزیابی تنها یک راهنماست و نمی‌تواند بیانیه‌ای دقیق یا جامع درباره شخصیت شما باشد.

تست استرس یکی از مجموعه تست های خودشناسی می باشد که در وب سایت تست‌شو تحت نظر روانشناسان مجرب و حاذق جمع آوری شده است و به راحتی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

کاربرد تست استرس چیست؟

کاربرد تست استرس

از تست آنلاین استرس در مطالعات روانشناسی و پزشکی استفاده می‌شود تا سطح استرس در فرد را سنجیده و درمان‌های مناسب را پیشنهاد دهد. همچنین، شرکت‌ها و سازمان‌ها ممکن است از این تست برای سنجش سطح استرس کارکنان خود استفاده کنند تا بهبود کیفیت زندگی شغلی و بهبود عملکرد آنها کمک کند.

تست استرس شامل سوالاتی است که به طور معمول توسط متخصصین روان‌شناسی و پزشکی طراحی می‌شود. این سوالات به شیوه‌ای تنظیم شده‌اند که از فرد بخواهند درباره تجربیات، رفتارها و شرایط مختلفی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم می‌توانند منجر به بروز استرس شوند، گزارش دهند. برخی از مواردی که در تست استرس شامل می‌شوند، عبارت‌اند از:

 • احساس غم و غصه
 • احساس گناه
 • فکر به خودکشی
 • مصرف دخانیات
 • مقاومت در برابر دیگران
 • و...

تست استرس می‌تواند به عنوان یک ابزار مفید برای سنجش و مقایسه سطح استرس در فرد و یا گروه‌های مختلف افراد استفاده شود. با استفاده از این ابزار، می‌توان مشخص کرد که کدام عوامل می‌توانند بیشترین تأثیر را بر سطح استرس فرد داشته باشند و اقدامات مناسبی برای کاهش و مدیریت استرس انجام داد.

تست استرس برای مدیران و سازمان ها

تست استرس برای مدیران و سازمان ها

همچنین شرکت‌ها و سازمان‌ها ممکن است از آزمون استرس برای سنجش سطح استرس کارکنان خود استفاده کنند. این تست کمک می‌کند تا شرایط شغلی بهبود یابد و مشکلاتی مانند خستگی، سردرد و کاهش عملکرد کاری بهبود یابد.

با استفاده از دانلود تست استرس، می‌توان سطح استرس کارکنان را سنجیده و از آن جهت که اقداماتی برای کاهش و مدیریت استرس بگیریم.

اگر کارکنان با سطح بالایی از استرس مواجه باشند، ممکن است افزایش خطاهای کاری، افت تمرکز، خستگی، ناراحتی های جسمی و روحی و کاهش عملکرد کاری را تجربه کنند. این مشکلات می‌توانند دراز مدت باعث بروز مشکلات جدی تر مانند افسردگی و اضطراب شوند.

با انجام تست استرس آنلاین تستشو و سنجیدن سطح استرس کارکنان، می‌توان بهترین راهکارها برای کاهش استرس و بهبود عملکرد کاری آنها را پیشنهاد داد. این اقدامات می‌تواند شامل آموزش تکنیک‌های مدیریت استرس، تعدیل شرایط کاری و ایجاد فضاهایی برای استراحت و آرامش باشد.

دلایل ایجاد استرس کدامند؟

دلایل ایجاد استرس کدامند؟

مهم ترین موضوع قبل از درمان یک بیماری، شناخت دلایل ایجاد آن است. چرا که هر چقدر هم که ما برای بیماری های خود به مشاور مربوط (مانند پزشک، روانپزشک و...) مراجعه کنیم، اما منشا ایجاد آن بیماری را اصلاح نکنیم، برای همیشه یک مشتری دائمی برای بنگاه های دارویی باقی خواهیم ماند. به همین دلیل در این قسمت به آن دسته از عواملی که باعث ایجاد استرس می شوند، اشاره می کنیم.

توسط عوامل شغلی

اولین عاملی که شاید بسیاری از افراد به وسیله آن تحت فشار و استرس قرار بگیرند عوامل شغلی است. عواملی همچون:

 • فشارهای مرتبط با شغل
 • زمان بندی
 • شرایط محیط کار
 • کیفیت روابط با همکاران و مدیران

توسط شرایط شخصی

دومین مورد که می تواند برای هر شخصی متفاوت باشد، استرس هایی است که توسط شرایط شخصی ایجاد می شود. عواملی مانند:

 • مراقبت از خانواده
 • وضعیت مالی
 • مشکلات رابطه ای و اضطراب

توسط مسائل اجتماعی

بسته به جامعه و اجتماعی که در آن زندگی می کنیم، همیشه مسائلی وجود دارد که اگر نتوانیم با آن ها کنار بیاییم، برایمان مشکل زا می شوند و سپس ما را دچار استرس و اضطراب می کنند. مانند:

 • عدم تعادل کار و زندگی
 • تنش در روابط اجتماعی
 • مشکلات جامعه

آیا استرس و اضطراب یک مفهوم هستند؟

در پاسخ به این سوال زیرکانه باید بگوییم که خیر! اگر بخواهیم به صورت موشکافانه این موضوع را بررسی کنیم باید بگوییم که به طور کلی اضطراب به آن دسته از دلشوره و ناآرامی های درونی گفته می شود که معمولا تشخیص آن نیز سختتر از استرس است.

اما استرس به آن دسته از عوامل بیرونی می گویند که باعث نگرانی و بهم ریختگی یک شخص می شود. به همین دلیل نیز با شناسایی عوامل استرس زا و رفع آن ها می توانیم تا حد بسیاری آرامش واقعی را به خود بازگردانیم.

سوالات متداول

تست استرس چیست؟

با استفاده از تست استرس تستشو، می‌توان سطح استرس کارکنان را سنجیده و از آن جهت که اقداماتی برای کاهش و مدیریت استرس بگیریم.

پس از ارزیابی سطح استرس چه اقداماتی می توان انجام داد؟

این اقدامات می‌تواند شامل آموزش تکنیک‌های مدیریت استرس، تعدیل شرایط کاری و ایجاد فضاهایی برای استراحت و آرامش باشد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم تست استرس را انجام دهید تا به نیاز‌های اساسی خود پی ببرید تا بهتر بتوانید رفتارهای خود را کنترل کنید.

تست استرس | تست شو

تست استرس

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه ‌شما

نام شما*

دیدگاه ‌شما*

امتیاز خود را وارد کنید

این تست را به کاربر های دیگر

این تست را به کاربر های دیگر


نازنین

1402/12/19

پیشنهاد میکنم

خوب بود

پاسخ

سینا

1402/10/04

پیشنهاد میکنم

خیلی برام جالب بود

پاسخ