مشخصات تست افسردگی گلدبرگ :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه
مقالات مرتبط

توضیحات تست:

تست افسردگی گلدبرگ چیست؟

تست افسردگی گلدبرگ چیست؟

 

اصطلاح افسردگی اغلب برای بیان اندوه عمیق به کار می رود. این بیماری با ناامیدی، بدبینی و بی انگیزگی نسبت به زندگی ظاهر می شود. این عارضه روانی هم زمینه ارثی دارد و هم عوامل محیطی در ایجاد آن موثرند. مکانیسم ایجاد آن به طور کامل روشن نشده است، اما احتمالاً به افزایش یا کاهش مواد شیمیایی خاصی به نام (انتقال دهنده های عصبی) در سیستم اعصاب و به طور خاص در مغز مربوط می شود. افسردگی توانایی فرد را در عملکرد، تفکر و احساس تحت تاثیر قرار می دهد. افسردگی اغلب توسط احساس عدم کنترل وقایع و پیامدهای مهم در زندگی شخص، به وجود می آید و سوگیری خود فرد نیز در آن نقش مهمی ایفا می کند.

 

معرفی تست افسردگی گلدبرگ

معرفی تست افسردگی گلدبرگ

 

افسردگی اختلالی است که در تمام دوران وجود داشته و در متون تاریخی مطالب بسیاری درباره آن آمده است. افسردگی که شایع ترین اختلال روانی محسوب می شود دارای علائمی است که عبارت اند از: کاهش خلق، اختلال در تغذیه و خواب، لذت نبردن از فعالیت هایی که قبلاً لذت بخش بوده اند، احساس غمگینی و افکار خودکشی. به دلیل اینکه این اختلال هزینه های مادی و روان شناختی بسیاری برای جامعه و فرد مبتلا در پی دارد، سنجش و درمان آن همواره در اولویت اول متخصصان سلامت روان بوده است. ابزارهای بسیار معروفی همانند تست افسردگی بک برای سنجش افسردگی وجود دارند اما تست افسردگی گلدبرگ برای غربالگری سریع این اختلال بسیار کارآمد است.

تست افسردگی گلدبرگ توسط دکتر ایوان گلدبرگ تهیه شد و دارای 18 ماده است. نمره گذاری آن به صورت پاسخ 6 گزینه ای است و هر چه نمره فرد در آن زیاد باشد نشانگر افسردگی بیشتر اوست. در دستورالعمل تست افسردگی گلد برگ از فرد خواسته می شود که با در نظر گرفتن شرایط خود در دو هفته اخیر، به سوالات پاسخ دهد.

 

در حالی که هر از گاهی همه احساس غمگینی می کنند، برخی از افراد از افسردگی رنج می برند. افسردگی یک بیماری جدی است که نیاز به درمان توسط یک متخصص سلامت روان دارد. تست افسردگی گلدبرگ یکی از بهترین تست ها برای افرادی است که می خواهند علائم خود را به تنهایی ارزیابی کنند. این آزمون توسط ایوان گلدبرگ روانپزشک نیویورکی در سال 1993 ساخته شد و حاوی سوالات مختلفی است که به ارزیابی وضعیت روانی شما کمک می کند. اگر می خواهید به این سوال پاسخ دهید که "آیا من افسرده هستم؟"

 

علائم افسردگی چیست؟

علائم افسردگی چیست؟

 

قبل از انجام آزمون، ممکن است بخواهید بدانید که آیا علائم افسردگی را نشان می دهید یا خیر. برخی افراد وقتی صحبت از غم و افسردگی می شود گیج می شوند. در حالی که می توانند شبیه هم باشند، افسردگی شدیدتر از غم و اندوه است. علائم رایج افسردگی شامل مشکل در تمرکز، خستگی و احساس گناه است. همچنین ممکن است احساس ناامیدی، تحریک پذیری یا بی قراری کنید یا نسبت به فعالیت هایی که قبلاً از آنها لذت می بردید، بی علاقه باشید. بی خوابی یکی دیگر از علائم احتمالی است یا حتی خواب زیاد. علاوه بر این، برخی افراد در هنگام افسردگی بیش از حد غذا می خورند در حالی که برخی دیگر از خوردن دست می کشند. همانطور که می بینید، افسردگی یک بیماری افراطی است. اگر از خلق و خوی شدید یا رفتارهای شدید رنج می برید، ممکن است افسرده باشید، به این معنی که آزمون افسردگی گلدبرگ انتخاب خوبی برای شماست.

 

نوع پاسخ دهی به آزمون افسردگی گلدبرگ

وقتی در آزمون شرکت می کنید، بر اساس احساسی که در دو هفته گذشته داشته اید، به سؤالات پاسخ دهید. ممکن است متوجه شوید که از یک موقعیت ناراحت شده اید و افسرده نشده اید. این به شما امکان می دهد موقعیت و احساسات فعلی خود را بررسی کنید. با این حال، اگر شما افسرده هستید، باید به دنبال درمان باشید.

 

مراجعه به یک ارائه دهنده خدمات درمانی

این تست جای تشخیص یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی حرفه ای را نمی گیرد. اگر علائم افسردگی دارید، یک قرار ملاقات با یک ارائه دهنده تنظیم کنید. همچنین اگر افکار یا تمایل به خودکشی دارید، فورا با 115 تماس بگیرید. افسردگی یک وضعیت جدی است. اگر مطمئن نیستید که افسردگی دارید، این تست افسردگی تستشو را انجام دهید تا با احساسات خود بیشتر آشنا شوید. سپس، می توانید قدم بعدی را در جستجوی درمان بردارید.