آزمون‌های کودک و نوجوان

بررسی و شناخت زمینه‌های روان‌شناختی همواره از اهمیت بالایی در استعدادیابی، رشد، بهبود سازگاری و پیشرفت کودکان و نوجوانان در سنین مختلف برخوردار است که رده سنی کودک و نوجوان یکی از مهمترین مقاطع برای بررسی شناخت این ابعاد می‌باشد.

تست‌های روانشناختی برای کودکان و نوجوانان با جمع‌آوری تست‌های متناسب با روحیه و سازگاری آن‌ها در مقاطع سنی، بهبود و پیشرفت شخصیتی آن‌ها را هدف می‌گیرند تا در آینده با شناخت بهتری از خود، توانایی بیشتری در پیشرفت در جامعه داشته باشند. تست‌های سنجش کودکان و نوجوانان، به شناخت ابعاد روانشناختی آن‌ها کمک می‌کنند و آینده موفق‌تر و سالم‌تری برای آن‌ها رقم می‌زنند.

تشخیص مشکلات یادگیری، رشد و رفتار کودکان و شناسایی وضعیت سلامت روان و ناتوانی‌های رشدی و شرایط مشابه، به عهده متخصصان مشاور کودک یا درمانگران کودک است. تست‌های روانشناختی به روانشناسان امکان می‌دهند اطلاعات لازم برای ارزیابی و تشخیص وضعیت سلامت روان کودکان را جمع‌آوری کنند. افرادی که با مشکلاتی مانند ناتوانی‌های یادگیری، ADHD، بیش‌فعالی، اختلال طیف اوتیسم یا ناتوانی‌های ذهنی روبرو هستند، ممکن است به کمک و پشتیبانی بیشتری نیاز داشته باشند، هم در محیط تحصیلی و هم از طریق برنامه‌های اجتماعی و خدمات بهداشتی.

تست ، شو