مشخصات تست افسردگی گلدبرگ :

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد:

لینک کوتاه

اشتراک گزاری

توضیحات تست:

تست افسردگی گلدبرگ چیست ؟

تست افسردگی گلدبرگ

 

تست افسردگی گلدبرگ یک تست معتبر برای سنجش میزان افسردگی شما است اما قبل از پرداختن به بررسی تست افسردگی گلدبرگ، بهتر است در ابتدا با مفهوم افسردگی آشنا شویم. اصطلاح افسردگی اغلب برای بیان اندوه عمیق به کار می رود. این بیماری با ناامیدی، بدبینی و بی انگیزگی نسبت به زندگی ظاهر می شود. این عارضه روانی هم زمینه ارثی دارد و هم عوامل محیطی در ایجاد آن موثرند. مکانیسم ایجاد آن به طور کامل روشن نشده است، اما احتمالاً به افزایش یا کاهش مواد شیمیایی خاصی به نام (انتقال دهنده های عصبی) در سیستم اعصاب و به طور خاص در مغز مربوط می شود. افسردگی توانایی فرد را در عملکرد، تفکر و احساس تحت تاثیر قرار می دهد. افسردگی اغلب توسط احساس عدم کنترل وقایع و پیامدهای مهم در زندگی شخص، به وجود می آید و سوگیری خود فرد نیز در آن نقش مهمی ایفا می کند.

تست افسردگی گلدبرگ تست شو به دلیل بازنگری و آپدیت توسط معتبرترین روانشناسان خارجی و ایرانی، کامل ترین تست افسردگی گلدبرگ می باشد.

 

سنجش تست افسردگی گلدبرگ

سنجش تست افسردگی گلدبرگ

 

افسردگی اختلالی است که در تمام دوران وجود داشته و در متون تاریخی مطالب بسیاری درباره آن آمده است. افسردگی که شایع ترین اختلال روانی محسوب می شود دارای علائمی است که عبارت اند از: کاهش خلق، اختلال در تغذیه و خواب، لذت نبردن از فعالیت هایی که قبلاً لذت بخش بوده اند، احساس غمگینی و افکار خودکشی. به دلیل اینکه این اختلال هزینه های مادی و روان شناختی بسیاری برای جامعه و فرد مبتلا در پی دارد، سنجش و درمان آن همواره در اولویت اول متخصصان سلامت روان بوده است. ابزارهای بسیار معروفی همانند تست افسردگی بک برای سنجش افسردگی وجود دارند اما تست افسردگی گلدبرگ برای غربالگری سریع این اختلال بسیار کارآمد است.

تست افسردگی گلدبرگ توسط دکتر ایوان گلدبرگ تهیه شد و دارای 18 ماده است. نمره گذاری آن به صورت پاسخ 6 گزینه ای است و هر چه نمره فرد در آن زیاد باشد نشانگر افسردگی بیشتر اوست. در دستورالعمل تست افسردگی گلدبرگ از فرد خواسته می شود که با در نظر گرفتن شرایط خود در دو هفته اخیر، به سوالات پاسخ دهد.

در حالی که هر از گاهی همه احساس غمگینی می کنند، برخی از افراد از افسردگی رنج می برند. افسردگی یک بیماری جدی است که نیاز به درمان توسط یک متخصص سلامت روان دارد. تست افسردگی گلدبرگ یکی از بهترین تست ها برای افرادی است که می خواهند علائم خود را به تنهایی ارزیابی کنند. این آزمون توسط ایوان گلدبرگ روانپزشک نیویورکی در سال 1993 ساخته شد و حاوی سوالات مختلفی است که به ارزیابی وضعیت روانی شما کمک می کند. اگر می خواهید به این سوال پاسخ دهید که "آیا من افسرده هستم؟"

 

علائم افسردگی چیست؟